Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kliešte
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
zdroj: ÚVZ SR
9. novembra 2018 Nezaradené od BratislavaDeň.skBratislavaDeň.sk, ÚVZ SR Diskusia()

ÚVZ SR upozornil na nevyhovujúci výrobok, ak ho máte doma, prestaňte ho používať!

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky upozornil na nevyhovujúci výrobok, sú ním kliešte, respektíve obracačka z nylonu.

Ako uvádza úrad na svojej webovej stránke, dňa 7. novembra tohto roka obdržal úrad na základe vykonaných kontrol na slovenskom trhu oznámenie o nevyhovujúcom výrobku.

Konkrétne označenie výrobku je nasledovné: kliešte – obracačka z nylonu, Art. Number: 143735, EAN kód: 8711295442186. Ako dodal úrad, výrobca na obale nie je uvedený a krajina pôvodu je Čína. Výrobok bol odobratý v obchodnej sieti.

Kliešte
zdroj: ÚVZ SR

Podľa skúšok, ktoré vykonalo Národné referenčné laboratórium, pre materiály prichádzajúce do kontaktu s potravinami uvedený výrobok v parametri – obsah primárnych aromatických amínov v 3. výluhu vzorky do 3% kyseliny octovej za podmienok testu nespĺňa požiadavky. Konkrétne ide o požiadavky nariadenia Komisie (EÚ) č. 10/2011 o plastových materiáloch a predmetoch určených na styk s potravinami.

„Príslušné orgány verejného zdravotníctva v SR prijímajú opatrenia na stiahnutie predmetného výrobku z trhu v SR,“ doplnil Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky.

„Keďže sa uvedený výrobok ešte môže nachádzať v obchodnej sieti na území Slovenskej republiky, odporúčame spotrebiteľom, aby výrobok nekupovali, už zakúpený výrobok nepoužívali a prípadne ho vrátili späť do miesta predaja,“ dodal na záver hlavný hygienik Slovenskej republiky Ján Mikas.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X