Už aj Ružinov, Nové Mesto a Rača sa zapoja do vrecového zberu triedeného odpadu

Foto_zber_vriec.jpg
Foto: Odvoz a likvidácia odpadu a.s. Bratislava

Na základe prieskumu z prvej etapy sa navýšil počet žltých aj modrých vriec na odpad pre rodinné domy.

Do vrecového zberu triedeného odpadu spred rodinných domov v Bratislave sa od februára zapoja aj mestské časti Ružinov, Nové Mesto a Rača.

V tlačovej správe o tom informovala Linda Golejová z komunikačného oddelenia spoločnosti Odvoz a likvidácia odpadu (OLO).

OLO  zabezpečí distribúciu vriec a letákov s informáciami k druhej etape vrecového zberu triedeného odpadu pre tri novozapojené mestské časti Ružinov, Nové Mesto a Rača,“ uviedla Golejová. Odvozný deň triedeného odpadu je uvedený na webovej stránke OLO alebo na stránke magistrátu hlavného mesta.

Vrecia na odpad

Každému rodinnému domu, ktorý je zapojený do systému zberu zmesového komunálneho odpadu, pracovníci OLO doručia tašku, v ktorej budú dve rolky vriec na plasty a dve rolky vriec na papier.

Každé zapojenie do systému zberu komunálneho odpadu má nárok iba na jednu sadu vriec, bez ohľadu na počet obyvateľov v rodinnom dome. Nárok na viac sád vriec vzniká iba tým rodinným domom, v ktorých je registrovaných viac zapojení do systému zberu odpadu,“ vysvetlila hovorkyňa.

Do 24. januára budú vrecia na odpad distribuovať v mestskej časti Ružinov, od 25. do 21. januára v Novom Meste a od 1. do 7. februára v mestskej časti Rača.

Frekvencia odvozu

Na základe prieskumu z prvej etapy vrecového zberu triedeného odpadu sme navýšili počet modrých vriec na papier na 26 kusov a počet žltých vriec na plasty, kovové obaly a nápojové kartóny na 32 kusov,“ uviedla Golejová.

OLO tiež zvýšilo frekvenciu odvozu žltých vriec počas mesiacov jún, júl a august na dvakrát mesačne. „V prípade väčšej produkcie triedeného odpadu môžu obyvatelia požiadať o ďalšie vrecia na zákazníckej linke OLO,“ doplnila hovorkyňa.

V deň odvozu odpadu môžu obyvatelia vykladať zviazané vrecia aj vo vlastných modrých a žltých nádobách s objemom do 240 l. „Zbierať sa budú iba vrecia distribuované spoločnosťou OLO,“ uzavrela Golejová.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk