Už môžete začať písať Ježiškovi! Jeho poštová schránka bude k dispozícii od piatka

vianočný stromček
ilustračné: pixabay.com

Špeciálna Ježiškova poštová schránka bude pre deti k dispozícii od piatka 13. novembra v nákupnom centre Borry Mall v Bratislave. Ako informovala hovorkyňa Slovenskej pošty Stanislava Pondelová, deti do nej Ježiškovi môžu hádzať svoje listy s prianiami.

Na všetky listy, na ktorých je uvedená spiatočná adresa, Ježiško odpovie spolu s malých darčekom. Na zahraničné listy, ktoré dostáva, odpovedá v angličtine a na listy nevidiacim a slabozrakým deťom v Braillovom písme,“ uviedla Pondelová s tým, že schránka bude v nákupnom centre pri centrálnom vianočnom stromčeku.

Na písanie želaní môžu deti, ale aj dospelí využiť bezplatné pohľadnice s predtlačenou adresou 999 99 Ježiško, ktoré sú k dispozícii na ktorejkoľvek pošte. „Za šestnásť rokov Vianočnej pošty prišlo na adresu Ježiška viac ako 1,4 milióna listov, v ktorých boli želania detí a dospelých takmer z celého sveta,“ zrekapituloval históriu projektu generálny riaditeľ Slovenskej pošty Tomáš Drucker.

Stálu poštovú schránku má Ježiško v domove Vianočnej pošty v Rajeckej Lesnej, kam mu deti môžu posielať listy po celý rok. Ježiško však na ne odpovedá vždy pred Vianocami. Prvý tohtoročný list prišiel už začiatkom septembra od päťročného chlapca. Prvé listy zo zahraničia prišli z Taiwanu, v nich deti ďakujú za svoju rodinu a želajú si letenky na Slovensko.

Najčastejšími želaniami detí za posledné roky boli hračky, najmä legá, policajné a hasičské autá, bábiky, plyšáky, ale tiež knihy, školské potreby, mobilné telefóny a hudobné nástroje. Z nemateriálnych vecí si deti najčastejšie želali zdravie a šťastie svojich rodín, ako aj dobré známky v škole.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk