Už tento piatok sa na Hlavnom námestí uskutoční 9. ročník Francúzskeho dňa

Francúzsky deň.
Francúzsky deň. Foto: pixabay.com

Zájdite do srdca Bratislavy zažiť francúzsku kultúru, hudbu, ochutnať tradičné jedlá a mnoho ďalšieho. Najväčší francúzsky štátny sviatok v Bratislave už tento piatok.

Nadväzujúc na úspechy z posledných rokov, 9. ročník „Francúzskeho dňa“, ktorý tiež patrí medzi oslavy francúzskeho štátneho sviatku pri príležitosti výročia Dobytia Bastily, sa bude konať v piatok 12. júla na Hlavnom námestí v srdci Bratislavy.

Francúzsky deň.
Francúzsky deň. Foto: www.facebook.com

Na Hlavnom námestí bude návštevníkov čakať francúzsky trh plný francúzskych výrobkov. V ponuke budú aj rôzne francúzske pochúťky a lahodné nápoje. Na svoje si prídu aj milovníci francúzskeho jazyka, cestovania, či francúzskych áut. Vo Francúzskom inštitúte na Slovensku bude v čase od 14.00 do 18.00 hod. prebiehať Deň otvorených dverí.

Bezplatný hudobný a kultúrny program priláka od 16.30 do 22.00 hod. milovníkov hudby, ale i žonglérstva. Predstavia sa vám víťazi tohto ročníka speváckej súťaže Spievam po francúzsky (17.00 – 17.30 hod.), ako aj speváčka Jana Gavačová, ktorá zaspieva francúzsku klasiku i novšie hity (18.00 – 19.00 hod.).

Spev na chvíľu vystriedajú kužele a kartónové škatule ako súčasť originálneho žonglérskeho vystúpenia Inbox v podaní francúzskeho cirkusového zoskupenia Compagnie Soralino (19.30 – 20.30 hod.). Veľkolepé oslavy zavŕši koncert francúzskej kapely Météo Mirage (21.00 – 22.00 hod.), ktorej rockovo-elektronická hudba je ideálna na letný júlový večer.

Program

Francúzsky trh

  • 14.00 – 19.00 hod.

Deň otvorených dverí vo Francúzskom inštitúte

  • 14.00 – 18.00 hod.

Slávnostné otvorenie a príhovory

  • 16.30 – 17.00 hod.

Koncerty a predstavenia

  • 17.00 – 22.00 hod.

Kompletný program nájdete TU. Pre viac informácií sledujte udalosť na facebooku.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk