Už teraz môžete hlasovať v ankete osobnosť Petržalky 2023

Osobnost petrzalky.jpg
Foto: archívne, www.petrzalka.sk

O cenu verejnosti zabojuje 12 nominovaných osobností v štyroch hlavných kategóriách.

Petržalka spustila hlasovanie v ankete osobnosť Petržalky 2023. Ako informuje hovorkyňa mestskej časti Mária Halašková, hlasy prostredníctvom bezplatnej SMS správy je možné posielať do 31. augusta.

Do verejného hlasovania odborné komisie mestskej časti posunuli 12 z 34 nominovaných osobností v štyroch hlavných kategóriách,“ uviedla. Tie o Cenu verejnosti zabojujú v kategóriách Kultúra a rozvoj spoločenského života, Sociálna práca a ochrana života a zdravia, Šport a rozvoj aktívneho životného štýlu a Vzdelávanie a rozvoj kritického myslenia.

V zozname bola zaradená aj kategória Životné prostredie a ochrana prírody, do ktorej však nebol nominovaný dostatočný počet ľudí, preto bola pre tento rok zrušená,“ vysvetlila Halašková. Okrem štyroch hlavných kategórií a Ceny verejnosti sa obyvatelia a návštevníci Petržalky v septembri dozvedia aj mená laureátov Ceny in memoriam, o ktorej rozhodne starosta Petržalky Ján Hrčka.

O Cene verejnosti rozhodujú záujemcovia kliknutím na portrét nominovaného v hlasovacom formulári na webe mestskej časti. „Z dôvodu korektnosti hlasovania je každý hlas spárovaný s daným telefónnym číslom a odovzdaný aj s menom, priezviskom a e-mailovou adresou hlasujúceho,“ poznamenala Halašková.

Z jedného telefónneho čísla je tak možné hlasovať iba raz. Hlasujúci sa zúčastnia súťaže o päť pozvánok pre dve osoby na slávnostný galavečer, ktorý sa uskutoční 22. septembra v Dome kultúry Zrkadlový háj.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk