Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Stare okuliare zbierka pomoc.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: bratislavskykraj.sk
11. novembra 2021 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Už viac ako 500 kusov starých okuliarov sa vyzbieralo v Dúbravke

Zbierka starých okuliarov funguje v Dúbravke už šiesty rok, posledné odovzdanie bolo na konci júna.

V Dúbravke vyzbierali viac než 500 kusov starých okuliarov z rôznych miest Slovenska. Informovala o tom hovorkyňa mestskej časti Lucia Marcinatová.

V utorok 9. novembra sme ich odovzdali členom Lions Club Bratislava Bona Fide, ktorí zbierku pred šiestimi rokmi z iniciatívy vicežupana a doktora Juraja Štekláča v Dúbravke spoločne spustili,“ uviedla.

Zozbierané okuliare z Dúbravky putujú do zberného strediska v Taliansku, kde sa s nimi ďalej pracuje, čistia sa a premeriavajú.

Tieto okuliare pomáhajú potom v tretích krajinách, najmä v Afrike ľuďom, ktorí okuliare potrebujú, avšak nemajú finančné prostriedky na to, aby si ich zadovážili,“ priblížila Marcinatová.

Dlhoročná tradícia

Zbierka starých okuliarov funguje v Dúbravke už šiesty rok. Posledné odovzdanie okuliarov bolo na konci júna, po piatich mesiacoch sa pre mimoriadne veľký počet zopakovalo.

Preberanie starých okuliarov sa uskutočnilo pri špeciálnej búdke na okuliare, ktorá pribudla v Parku na Fedákovej v septembri tohto roku a pochádza z dielne Centra sociálnych služieb Karola Matulaya.

Spoločne s priateľmi z centra sociálnych služieb sme špeciálnu búdku na okuliare osadili pre zlepšenie dostupnosti zbierky mimo budov miestneho úradu,“ vysvetlil Juraj Štekláč.

Počas utorkového preberania zbierky pridala mestská časť aj tie okuliare, ktoré ľudia priniesli na miestny úrad osobne, prípadne doručili listom či balíkom z celého Slovenska.

Zbierka pokračuje

Zbierka starých okuliarov v Dúbravke pokračuje. Krabice na zbieranie okuliarov sú k dispozícii v budovách miestneho úradu – na Žatevnej 2 a na ulici Pri kríži 14.

Patria do nich okuliare staré, nepotrebné, použité, no nie zlomené či zničené,“ poznamenala Marcinátová.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X