Už zajtra si cyklisti zmerajú sily vo vytrvalostných pretekoch

horský bicykel
pixabay.com

Milovníci cyklistiky si už túto sobotu zmerajú sily na Kaktus bike Bratislavskom MTB maratóne. Na treťom ročníku vytrvalostných pretekov horských bicyklov po Malých Karpatoch v oblasti Devínskej Kobyly čakajú na cyklistov tri trate – 70 s prevýšením 2 300 metrov, 40 s prevýšením 1 200 metrov a 22 s prevýšením 700 metrov.

Podujatie je súčasťou Župného pohára 2015, ktorý sa koná pod záštitou predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Pavla Freša.

„Hoci nás čaká horúci víkend, už teraz je na tieto vytrvalostné preteky prihlásených 300 cyklistov. A pôjdu aj po trasách, ktoré sme vyznačovali na Devínskej Kobyle,“ povedal Pavol Frešo.

Štart aj cieľ pretekov bude v karloveskom Líščom údolí v Parku SNP. Sedemdesiatkový maratón odštartuje o 10. hodine, polmaratón o 11. hodine a štvrťmaratón o 11.30 hod.

V rámci Župného pohára 2015 je v Bratislavskom kraji spolu šesť cyklistických podujatí. Séria odštartovala 18. apríla Škoda Sväto Jurským MTB maratónom, 24. mája pokračovala Kaktus bike Karloveským krosom. Tretím v poradí je už spomínaný Kaktus bike Bratislavský MTB maratón. Pre cyklistov je 21. júna pripravený aj Malokarpatský drapák, 5. júla príde na rad Kaktus bike Sväto Jurský blesk a celý Župný pohár vyvrcholí 25. júla najväčším pretekom v horskej cyklistike na Slovensku s centrom v Stupave ŠKODA Stupava Trophy.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk