Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plagat_modry_ok page 001.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: www.scd.sk
6. decembra 2018 Podujatia a akcie Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Úžasná výstava diel dizajnéra lietajúceho auta v galérii Satelit

Najvýznamnejšie výsledky tvorivej práce dizajnéra, konštruktéra a pedagóga Štefana Kleina ponúka na jednom mieste výstava Slovenského centra dizajnu (SCD).

Expozícia galérie SCD Satelit v Hurbanových kasárňach v Bratislave nazvaná Let 116 zároveň prezentuje výstupy študentov Ateliéru Transport dizajnu na Vysokej škole výtvarných umení (VŠVU) v Bratislave, ktorý Klein vedie od roku 1992.

Ako ďalej informovala Helena Cibulková z SCD, v Satelite na Kollárovom námestí 10 je výstava pre záujemcov prístupná od piatka 7. decembra do 31. januára budúceho roka denne, okrem pondelka, od 13.00 do 18.00 hod. a v utorok vždy od 10.00 do 18.00 hod.

50 úžasných návrhov dopravných prostriedkov

Slovenské centrum dizajnu výstavou pripomenie, že od začiatku profesionálnej kariéry v roku 1990 Štefan Klein vytvoril vyše 50 návrhov dopravných prostriedkov pre rôzne firmy, ale aj pre seba. Mnohé sa dostali do sériovej výroby, iné ostali v štádiu prototypu.

Verejnosť na Slovensku aj v zahraničí jeho meno pozná najmä vďaka projektu lietajúceho auta Aeromobil. Po ukončení svojej účasti na tomto projekte začal v roku 2017 vyvíjať nové riešenie lietajúceho auta AirCar vo vlastnom výskumnom a vývojom centre a s vlastným tímom. Tento Kleinov nový projekt, ktorý je podľa SCD v súčasnosti pred dokončením, predstaví dizajnér vo virtuálnej realite i na výstave.

Proces vývoja AirCar, od idey až po prototyp, priblíži obrazová a textová dokumentácia. Doplnia ju filmové záznamy reálnych skúšok zalietavania modelov a prototypov Aeromobilu a AirCar. Chýbať nebudú ani ďalšie významné projekty Štefana Kleina. Na plagátoch budú vystavené rušne, zemné stroje, motocykle a vlastné projekty.

Návštevníci majú možnosť vidieť a zažiť viac

Odborníci doma i vo svete už dávno rešpektujú Štefana Kleina aj ako pedagóga a vedúceho Ateliéru Transport dizajnu na VŠVU. Už v 90. rokoch začal spolupracovať s najvýznamnejšími automobilovými značkami ako VW, neskôr Ford, Audi, Škoda, Renault, BMV aj Johnson Controls,“ dodalo Slovenské centrum dizajnu, ktorú na výstave prinesie aj niektoré z týchto prác.

Návštevníci galérie Satelit v kurátorskom výbere Kataríny Hubovej a Adrieny Pekárovej spolu uvidia 15 modelov, viaceré animácie a plagáty z najdôležitejších projektov a diplomových prác študentov Ateliéru Transport dizajnu VŠVU z posledných desiatich rokov. Viac informácií o výstave a ďalšom programe Slovenského centra dizajnu možno nájsť na webstránke.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X