Uzatvoria les nad Kramármi, bude sa konať hromadný odlov diviakov vo forme spoločnej poľovačky

Diviak, divá zver,
Foto: ilustračné, www.thinkstockphotos.com

Rekreačný areál, parkoviská, oblasť od Kamzíka smerom na Snežienku a Ahoj budú prístupné bez obmedzenia.

V pondelok 5. decembra medzi 7.30 a 13.00 hod. sa bude konať hromadný odlov diviakov vo forme spoločnej poľovačky v oblasti Kamzík v Bratislave. Informujú o tom Mestské lesy v Bratislave (MLB) na sociálnej sieti.

V uvedenom čase bude na nevyhnutnú dobu uzatvorená celá oblasť lesa nad Kramármi: Cisárska cesta, Americké námestie s rozhľadňou, oblasť pod Televíznou vežou a okolie. „Rekreačný areál, parkoviská, oblasť od Kamzíka smerom na Snežienku a Ahoj bude prístupná bez obmedzenia, rovnako aj zvyšok lesoparku,“ konštatujú MLB.

Na zákaz vstupu do uzatvorenej oblasti budú dohliadať príslušníci mestskej polície a lesnej stráže. „Vzhľadom na závažnú situáciu s vysokým stavom populácie diviačej zveri a jej prenikaniu do intravilánu mesta, bolo nevyhnutné prijať viacero opatrení na zníženie počtu diviakov. Jedným z nich je aj táto forma intenzívneho odlovu, ktorá predstavuje efektívny nástroj na zlepšenie situácie,“ vysvetľujú MLB s tým, že intenzívny odlov plánujú vždy na obdobie cez pracovné dni doobeda, mimo hlavnej rekreačnej sezóny, keď sa obmedzenia dotknú čo najmenšieho počtu návštevníkov.

Okrem spoločnej poľovačky MLB od leta zvýšili aj individuálny odlov, najmä v oblasti nad Kramármi a Kolibou. Veterinári zas odchytávajú problémové jedince do klietok v intraviláne mesta. „Za október bolo individuálnym spôsobom odlovených 48 diviakov, z toho až 22 v kritických lokalitách nad Kramármi a Kolibou,“ konštatujú MLB s tým, že na spoločných poľovačkách odlovili 27 diviakov.

Od začiatku sezóny bolo odlovených už vyše 250 kusov diviačej zveri, čo je viac ako za celú minulú sezónu,“ dodávajú s tým, že vnútri v meste bolo od začiatku roka veterinármi odchytených do klietok 38 diviakov.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk