Uzávera Mlynských nív: Pozrite sa, čo všetko sa zmení pre šoférov, chodcov a cestujúcich MHD

Mlynske nivy rekonstrukcia mesto bratislava.jpg

Nové vedenie mesta a všetky dotknuté strany postupne pristupujú k uzávere úseku ulice Mlynské nivy medzi ulicami Karadžičova a Svätoplukova.

Podľa plánu sa ulica Mlynské nivy začne od 15. februára kompletne uzatvárať pre automobilovú dopravu a MHD, pričom trasy pre peších ostanú zachované. Alternatívne trasovanie MHD povedie cez Páričkovu ulicu, ktorá bude prejazdná v oboch smeroch. Páričkova ulica bude pre autá neprejazdná v časti výstavby projektu Stanica Nivy.

Mestská hromadná doprava bude mať výnimku

Na základe diskusií pracovnej skupiny a taktiež dopravného modelu vyplynulo, že viesť MHD dáva zmysel po Páričkovej. V zóne Nové Nivy budú teda z pohľadu MHD najzásadnejšie obchádzkové trasy viesť po tejto ulici.

Z tohto dôvodu bude Páričkova pre osobnú automobilovú dopravu neprejazdná v časti popri stavbe Stanica Nivy. Výnimkou budú vozidlá MHD, taxíky, vozidlá bezpečnostných zložiek, odpadového hospodárstva a vozidlá zabezpečujúce výstavbu autobusovej stanice.

 • Cez Páričkovu ulicu budú jazdiť linky č. X72, 50, 205.
 • Linky č. 88 a č. 21 končiace pri bývalej autobusovej stanici zostanú bez zmeny.
 • Na Páričkovej ulici vzniknú dve nové zastávky MHD v oboch smeroch – pri budove VÚB Banky (Autobusová stanica) a pri križovatke so Svätoplukovou ulicou (Cvernovka).

Viac o zmenách v MHD nájdete aj v tomto článku.

Parkovanie na ulici Páričkova bude zrušené

Z dôvodu týchto zmien bude parkovanie na ulici Páričkova dočasne zrušené. Pre majiteľov bytov je pripravená čiastočná kompenzácia – náhradné bezplatné parkovanie v CBC 1 a CBC 3 vo večerných hodinách od 18.00 do 7.30 hod. a neobmedzene počas sviatkov a víkendov.

O systéme parkovania bude mesto majiteľov bytov na Páričkovej ulici informovať:

 • na osobnom stretnutí v kine Nostalgia, ktoré pripravujeme v spolupráci s mestom;
 • presné inštrukcie nájdu aj vo svojich poštových schránkach v najbližších dňoch;

Náhradné dočasné parkovanie je určené pre majiteľov bytov a ľudí s trvalým pobytom na ulici Páričkova 2 – 21 a Budovateľská 1.

Chodci takmer nič nepocítia

Pre peších sa takmer nič nemení. Pripravené sú obchádzkové trasy a značenia pre pohodlný prístup na náhradnú Stanicu Bottovu, budovy VÚB, či komplexu Twin City a do centra mesta. Počas uzávery bude pozdĺž ulice Mlynské nivy priechodná iba jedna časť chodníka popri Twin City v úseku od Karadžičovej po križovatku Košická – Svätoplukova.

Prechod naprieč uzavretou ulicou bude možný v mieste bývalej zastávky MHD. Vznikne tu značený koridor, ktorý bude zároveň spojkou medzi novozniknutými zastávkami MHD na ulici Páričkova a Stanicou Bottova. Na Svätoplukovej ulici bude naďalej uzavretá časť chodníka popri stavenisku novej autobusovej stanice. Jeho pokračovanie bude na druhej strane ulice s pokračovaním na Košickú ulicu

Vodiči áut by mali počítať s najväčšími obmedzeniami

V súvislosti s uzáverou ulice Mlynské nivy a obchádzkovými trasami MHD platia pre vodičov nasledujúce zmeny:

 • ulice Mlynské nivy a Páričkova budú pre individuálnu automobilovú dopravu neprejazdné v oboch smeroch;
 • obchádzková trasa smerom do aj zo Starého Mesta bude vedená po Landererovej ulici;
 • ruší sa spojenie ulice Páričkova s ulicami Revúcka a Pavlovovej;
 • rezidenti sa do zóny 500 bytov dostanú z ulice Svätoplukova;

Vodičom mesto odporúča používať navigačné aplikácie ako WAZE, Google maps a Sygic, v ktorých budú zapracované všetky dopravné obmedzenia.

Situácia križovatky Páričkova – Svätoplukova

 • Z dôvodu zavedenia MHD do ulice Páričkova sa v úseku mení hlavná cesta. Vodiči by mali byť preto opatrní a rešpektuje dopravné značenie.

Situácia križovatky Svätoplukova – Košická

 • Z ulice Mlynské nivy do ulice Košická vyúsťuje výjazd autobusov z náhradnej Stanice Bottova. Vodiči by mali zvýšiť opatrnosť pri prejazde z ulice Svätoplukova.

Situácia križovatky Mlynské nivy – Karadžičova

 • V smere do Karadžičovej, z Dostojevského radu, prejazd okolo ostrovčeka. Odbočenie možné iba vľavo, na Malý trh. Dôležité je dbať na zaraďovanie do pruhov od zastávky MHD na Dostojevského rade.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk