Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mlynske nivy rekonstrukcia mesto bratislava.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: www.staremesto.sk
31. januára 2019 Správy BratislavaOznamy a dôležité informácie od BratislavaDen.skTS BratislavaDen.sk Diskusia()

Uzávera Mlynských nív: Pozrite sa, čo všetko sa zmení pre šoférov, chodcov a cestujúcich MHD

Nové vedenie mesta a všetky dotknuté strany postupne pristupujú k uzávere úseku ulice Mlynské nivy medzi ulicami Karadžičova a Svätoplukova.

Podľa plánu sa ulica Mlynské nivy začne od 15. februára kompletne uzatvárať pre automobilovú dopravu a MHD, pričom trasy pre peších ostanú zachované. Alternatívne trasovanie MHD povedie cez Páričkovu ulicu, ktorá bude prejazdná v oboch smeroch. Páričkova ulica bude pre autá neprejazdná v časti výstavby projektu Stanica Nivy.

Mestská hromadná doprava bude mať výnimku

Na základe diskusií pracovnej skupiny a taktiež dopravného modelu vyplynulo, že viesť MHD dáva zmysel po Páričkovej. V zóne Nové Nivy budú teda z pohľadu MHD najzásadnejšie obchádzkové trasy viesť po tejto ulici.

Z tohto dôvodu bude Páričkova pre osobnú automobilovú dopravu neprejazdná v časti popri stavbe Stanica Nivy. Výnimkou budú vozidlá MHD, taxíky, vozidlá bezpečnostných zložiek, odpadového hospodárstva a vozidlá zabezpečujúce výstavbu autobusovej stanice.

 • Cez Páričkovu ulicu budú jazdiť linky č. X72, 50, 205.
 • Linky č. 88 a č. 21 končiace pri bývalej autobusovej stanici zostanú bez zmeny.
 • Na Páričkovej ulici vzniknú dve nové zastávky MHD v oboch smeroch – pri budove VÚB Banky (Autobusová stanica) a pri križovatke so Svätoplukovou ulicou (Cvernovka).

Viac o zmenách v MHD nájdete aj v tomto článku.

Parkovanie na ulici Páričkova bude zrušené

Z dôvodu týchto zmien bude parkovanie na ulici Páričkova dočasne zrušené. Pre majiteľov bytov je pripravená čiastočná kompenzácia – náhradné bezplatné parkovanie v CBC 1 a CBC 3 vo večerných hodinách od 18.00 do 7.30 hod. a neobmedzene počas sviatkov a víkendov.

O systéme parkovania bude mesto majiteľov bytov na Páričkovej ulici informovať:

 • na osobnom stretnutí v kine Nostalgia, ktoré pripravujeme v spolupráci s mestom;
 • presné inštrukcie nájdu aj vo svojich poštových schránkach v najbližších dňoch;

Náhradné dočasné parkovanie je určené pre majiteľov bytov a ľudí s trvalým pobytom na ulici Páričkova 2 – 21 a Budovateľská 1.

Chodci takmer nič nepocítia

Pre peších sa takmer nič nemení. Pripravené sú obchádzkové trasy a značenia pre pohodlný prístup na náhradnú Stanicu Bottovu, budovy VÚB, či komplexu Twin City a do centra mesta. Počas uzávery bude pozdĺž ulice Mlynské nivy priechodná iba jedna časť chodníka popri Twin City v úseku od Karadžičovej po križovatku Košická – Svätoplukova.

Prechod naprieč uzavretou ulicou bude možný v mieste bývalej zastávky MHD. Vznikne tu značený koridor, ktorý bude zároveň spojkou medzi novozniknutými zastávkami MHD na ulici Páričkova a Stanicou Bottova. Na Svätoplukovej ulici bude naďalej uzavretá časť chodníka popri stavenisku novej autobusovej stanice. Jeho pokračovanie bude na druhej strane ulice s pokračovaním na Košickú ulicu

Vodiči áut by mali počítať s najväčšími obmedzeniami

V súvislosti s uzáverou ulice Mlynské nivy a obchádzkovými trasami MHD platia pre vodičov nasledujúce zmeny:

 • ulice Mlynské nivy a Páričkova budú pre individuálnu automobilovú dopravu neprejazdné v oboch smeroch;
 • obchádzková trasa smerom do aj zo Starého Mesta bude vedená po Landererovej ulici;
 • ruší sa spojenie ulice Páričkova s ulicami Revúcka a Pavlovovej;
 • rezidenti sa do zóny 500 bytov dostanú z ulice Svätoplukova;

Vodičom mesto odporúča používať navigačné aplikácie ako WAZE, Google maps a Sygic, v ktorých budú zapracované všetky dopravné obmedzenia.

Situácia križovatky Páričkova – Svätoplukova

 • Z dôvodu zavedenia MHD do ulice Páričkova sa v úseku mení hlavná cesta. Vodiči by mali byť preto opatrní a rešpektuje dopravné značenie.

Situácia križovatky Svätoplukova – Košická

 • Z ulice Mlynské nivy do ulice Košická vyúsťuje výjazd autobusov z náhradnej Stanice Bottova. Vodiči by mali zvýšiť opatrnosť pri prejazde z ulice Svätoplukova.

Situácia križovatky Mlynské nivy – Karadžičova

 • V smere do Karadžičovej, z Dostojevského radu, prejazd okolo ostrovčeka. Odbočenie možné iba vľavo, na Malý trh. Dôležité je dbať na zaraďovanie do pruhov od zastávky MHD na Dostojevského rade.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X