Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Miletičová, trhovisko
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA
21. októbra 2015 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2015

Územné plány zón určia rozvoj územia okolo trhoviska na Miletičovej

K pripravovaným územným plánom zón Miletičova trhovisko a Líščie nivy-Palkovičova sa môžu obyvatelia, aktivisti či podnikatelia vyjadriť do 16. novembra.

V Ružinove pripravujú ďalšie územné plány zón, tentoraz chcú regulovať výstavbu v okolí trhoviska na Miletičovej a Líščích nív. Mestská časť tak chce spodrobniť územný plán Bratislavy a určiť pri ďalšom rozvoji lokalít jasné pravidlá.

Ružinovský úrad začal s obstarávaním územného plánu, vyjadriť sa k nemu môžu aj obyvatelia či aktivisti, svoje podnety môžu ružinovskému úradu posielať do 16. novembra. Informovala o tom hovorkyňa Ružinova Miroslava Plesníková.

Podrobnejšiu územnoplánovaciu dokumentáciu pripravuje ružinovský úrad pre lokality Miletičova trhovisko a Líščie nivy-Palkovičova. Územie okolo trhoviska je vymedzené ulicami Miletičova, Záhradnícka, Ružová dolina a Trenčianska. Na to nadväzuje lokalita Líščie nivy-Palkovičova, ktorá je ohraničená ulicami Jégého, Stodolova, Palkovičova, Prešovská, Líščie nivy a Záhradnícka.

Do prípravy územného plánu sa môžu zapojiť aj občania, podnikatelia či aktivisti. S informáciami a podkladmi týkajúcimi sa riešenia územia danej zóny, ale aj so svojimi požiadavkami, námetmi či odporúčaniami sa môžu do 16. novembra obrátiť na miestny úrad. Podnety možno priniesť v písomnej podobe do podateľne ružinovského úradu alebo poslať poštou na adresu Miestny úrad Bratislava-Ružinov, Referát územného plánu a regionálneho rozvoja, Mierová 21, 827 05 Bratislava.

Ružinov už má schválené dva územné plány zóny, a to Trnávka-stred a Krajná-Bočná. V procese spracovávania sú tri ďalšie územnoplánovacie dokumenty, a to pre lokalitu okolo Štrkoveckého jazera, pre Ostredky a Cvernovku, informovala Plesníková.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X