Územný plán zóny Trnávka - stred schválili ružinovskí poslanci

BRATISLAVA: Obnova chodníkov v Ružinove
Obnova chodníkov v bratislavskom Ružinove. Asfaltový povrch menia za nový na cestách na Narcisovej a Kapušianskej, a na chodníkoch na Nevädzovej, Bencúrovej a Konopnej. V priebehu pár týždòov ešte dostanú nový povrch chodníky na Šumavskej a Súmraènej ulici a cesta na Revúckej ulici. Bratislava, 13. okótber 2014. Foto: SITA/MÈ Bratislava-Ružinov

Výstavba v Trnávke v bratislavskom Ružinove už má stanovené jasné pravidlá. Poslanci chcú zachovať kvalitu bývania a ochrániť zeleň v tejto časti Ružinova. 

Územný plán pre Trnávku-stred určuje pravidlá pre územie vymedzené ulicami Ribayova a Bulharská na severozápade, Galvaniho ulicou na severovýchode, ulicou Na križovatkách na juhovýchode, železničnou traťou a ulicami Na lánoch, Cablkova a Ribayova na juhu a juhozápade.

Počas príprav dokumentu pritom spracovatelia viackrát rokovali s verejnosťou. „Zavŕšili sme tak sedemročné úsilie oreguláciu výstavby v tejto časti Ružinova, takže investori dostanú jasné pravidlá, aby sa jedného dňa ihrisko nezmenilo na bytový dom,“ povedal starosta Ružinova Dušan Pekár. Plán jasne definuje, aby zelené plochy zostali nezastavané. Dokument tiež stanovuje, že ihrisko v areáli ZŠ Vrútocká či ihrisko na Nerudovej i plochy pri strednej škole na Pavlovičovej budú môcť ľudia i naďalej využívať na športovanie. „Práve ihrisko na Pavlovičovej chcel súkromný investor zastavať,“ informovala ružinovská hovorkyňa Miroslava Štrosová.

Územný plán zóny Trnávka-stred je druhým územným plánom zóny, ktorý platí v Ružinove. Schválený je už regulatív oblasti Krajná-Bočná rovnako v Trnávke a mestská časť pripravuje územné plány zón okolo Štrkoveckého jazera, na Ostredkoch a v lokalite Cvernovky.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk