Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Cvernovka.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj : www.google.sk
16. novembra 2018 InéŽivotný štýl v Bratislave od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

V areáli Cvernovky na Račianskej chcú vybudovať nový park

V areáli kreatívneho centra Nová Cvernovka na Račianskej ulici v hlavnom meste SR Bratislave chcú vybudovať nový park.

Do plánovania sa môžu zapojiť aj ľudia vyplnením dotazníka alebo účasťou na niektorom z plánovaných verejných stretnutí. Verejné stretnutie pre záujemcov bude v sobotu 17. novembra o 14:00 v Novej Cvernovke na Račianskej ulici. Informoval o tom Tím Novej Cvernovky.

Diskutovať budú o cieľoch rekonštrukcie priestoru a spolu s architektmi hovoriť o jeho budúcej podobe. Závery zo stretnutia sa stanú súčasťou zadania pre architektov. Na druhom verejnom stretnutí, ktoré plánujú v decembri, chcú organizátori predstaviť koncept krajinno-architektonického návrhu nového parku. Prezentáciu finálneho návrhu predpokladajú vo februári 2019.

Cieľom stretnutí je vytvorenie nového verejného parku, ktorý bude slúžiť nielen nájomníkom, či návštevníkom Cvernovky, ale aj obyvateľom širšieho okolia. Zapojiť sa môžu záujemcovia aj vyplnením dotazníka. Obsahuje sedemnásť otázok, ktoré sa týkajú súčasného stavu priestoru a jeho budúceho využitia. Výsledky dotazníkového prieskumu, do ktorého sa môžete zapojiť aj vy, chcú použiť ako jeden z podkladov pri tvorbe zadania pre architektov.

Umelci z bratislavskej Cvernovky sú v priestoroch bývalej chemickej priemyslovky na Račianskej ulici v Bratislave. Umelecké ateliéry v minulosti sídlili v budove pradiarne v areáli Cvernovky, pre havarijný stav objektu sa však museli pred dvoma rokmi vysťahovať.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X