V areáloch karloveských materských škôl skontrolovali dreviny

Stromy kontrola dreviny karlova ves.jpg

Na drevinách chcú od konca marca urobiť bezpečnostné i zdravotné rezy, aby zabezpečili bezpečnosť detí.

V areáloch materských škôl (MŠ) Borská, Adámiho a Suchohradská v Karlovej Vsi vykonali zamestnanci referátu životného prostredia kompletný dendrologický prieskum drevín. Pokračovať plánujú aj v ostatných karloveských materských a základných školách. Na drevinách chcú od konca marca urobiť bezpečnostné i zdravotné rezy, aby zabezpečili bezpečnosť detí. Informovala o tom Karlova Ves.

Hodnotenie stavu drevín a krov z hľadiska bezpečnosti detí robia každý rok, prednostne v materských a základných školách.

Ide o dendrologický prieskum, ktorý slúži na určenie druhu dreviny, posúdenie jej výšky, šírky a zmeranie obvodu. Hodnotí sa zdravotný stav, stabilita a vitalita dreviny v mestskom prostredí. Výsledky následne zapíšu do tabuliek.

Zakreslia ich do mapy

Dreviny podľa poradového čísla zakreslia do mapy a potom ich zapíšu do geografického informačného systému a interaktívnej mapy. Po skončení prieskumu a zhodnotení drevín v materských i základných školách má dendrologický prieskum pokračovať aj v ostatných častiach Karlovej Vsi a postupne ho zakreslia do interaktívnej mapy.

Dendrologický prieskum v karloveských školách budeme robiť počas celého roka. Výrub možno vykonať do 31. marca, keď je drevina ešte vo vegetačnom pokoji, v urgentnom prípade kedykoľvek. Základné dreviny v našich materských i základných školách sú však v dobrom, vitálnom stave. V najbližšom možnom období za každý odstránený strom alebo ker vysadíme na jar alebo jeseň náhradu na rôznych miestach v Karlovej Vsi,“ povedala Lucia Brezovská z referátu životného prostredia v Karlovej Vsi.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk