Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Stromy kontrola dreviny karlova ves.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.karlovaves.sk
17. februára 2020 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

V areáloch karloveských materských škôl skontrolovali dreviny

Na drevinách chcú od konca marca urobiť bezpečnostné i zdravotné rezy, aby zabezpečili bezpečnosť detí.

V areáloch materských škôl (MŠ) Borská, Adámiho a Suchohradská v Karlovej Vsi vykonali zamestnanci referátu životného prostredia kompletný dendrologický prieskum drevín. Pokračovať plánujú aj v ostatných karloveských materských a základných školách. Na drevinách chcú od konca marca urobiť bezpečnostné i zdravotné rezy, aby zabezpečili bezpečnosť detí. Informovala o tom Karlova Ves.

Hodnotenie stavu drevín a krov z hľadiska bezpečnosti detí robia každý rok, prednostne v materských a základných školách.

Ide o dendrologický prieskum, ktorý slúži na určenie druhu dreviny, posúdenie jej výšky, šírky a zmeranie obvodu. Hodnotí sa zdravotný stav, stabilita a vitalita dreviny v mestskom prostredí. Výsledky následne zapíšu do tabuliek.

Zakreslia ich do mapy

Dreviny podľa poradového čísla zakreslia do mapy a potom ich zapíšu do geografického informačného systému a interaktívnej mapy. Po skončení prieskumu a zhodnotení drevín v materských i základných školách má dendrologický prieskum pokračovať aj v ostatných častiach Karlovej Vsi a postupne ho zakreslia do interaktívnej mapy.

Dendrologický prieskum v karloveských školách budeme robiť počas celého roka. Výrub možno vykonať do 31. marca, keď je drevina ešte vo vegetačnom pokoji, v urgentnom prípade kedykoľvek. Základné dreviny v našich materských i základných školách sú však v dobrom, vitálnom stave. V najbližšom možnom období za každý odstránený strom alebo ker vysadíme na jar alebo jeseň náhradu na rôznych miestach v Karlovej Vsi,“ povedala Lucia Brezovská z referátu životného prostredia v Karlovej Vsi.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X