V automobilke Volkswagen Slovakia po letnej odstávke opäť obnovili výrobu

Volkswagen
Foto: ilustračné, SITA

V spoločnosti Volkswagen Slovakia po dvojtýždňovej letnej celozávodnej dovolenke opäť naplno pokračuje výroba. Počas pravidelnej odstávky prebiehali v areáli najväčšieho súkromného zamestnávateľa na Slovensku viaceré technologické a stavebné úpravy, ktoré nie je možné vykonávať počas plnej prevádzky. Informoval o tom v utorok hovorca Volkswagen Slovakia Michal Ambrovič v tlačovej správe.

Tisícky zamestnancov spoločnosti boli od 16. júla mimo svojho pracoviska vďaka plánovanej celozávodnej dovolenke. V nasadení zostali podľa hovorcu Michala Ambroviča stovky spolupracovníkov, ako aj pracovníci dodávateľských firiem. Na starosti mali technologické a stavebné úpravy, komplexnú údržbu a kontrolu zariadení.

„Spoločnosť Volkswagen Slovakia sa o svojich zamestnancov stará a počas celozávodnej dovolenky podnikala intenzívne kroky, aby naďalej zlepšovala ich pracovné podmienky. Na pracoviskách na vyvýšených plochách v najväčšej hale závodu sa budovalo chladenie s cieľom znížiť teplotnú záťaž. V tejto i ďalších halách bol klasický poter podláh v niektorých častiach nahradený bezpečnejším protišmykovým poterom. V agregátnej hale boli nainštalované dva zdvižné stoly, ktoré dvíhajú paletu s prevodovkovými skriňami do ergonomickej pracovnej výšky. Vynovila sa tiež kantína v karosárni Porsche a aktuálne sa pracuje na novom povrchu na parkovisku pri hlavnej bráne do závodu určenom zamestnancom,“ priblížil zmeny Ambrovič.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk