Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Park karlova ves.jpeg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Karlova Ves
13. novembra 2020 Zaujímavosti od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

V blízkosti Dúbravsko-Karloveskej radiály vznikne multifunkčný park pre deti aj športovcov

Vytvorenie parku na Karloveskej ulici zabezpečuje MIB v spolupráci s mestskou časťou a magistrátom.

V Karlovej Vsi vznikne multifunkčný park pre deti aj športovcov. V tlačovej správe o tom informuje hovorkyňa Metropolitného inštitútu Bratislavy (MIB) Marcela Glevická.

Pri zrekonštruovanej Dúbravsko-Karloveskej radiále na Karloveskej ulici vznikne park s rôznymi možnosťami športových aktivít pre rôzne vekové kategórie, od skateparku, až po parkour preliezačky. Park bude poskytovať rôzne príležitosti, ako si môže človek zašportovať alebo oddýchnuť,“ uviedla hovorkyňa a dodala, že k sakurovej aleji pribudne dažďová záhrada.

Multifunkčný park

Vytvorenie multifunkčného parku na Karloveskej ulici zabezpečuje MIB v spolupráci s mestskou časťou Karlova Ves a magistrátom hlavného mesta.

Pozemok v minulosti nemal žiadnu špecifickú funkciu, mestská časť Karlova Ves na mieste plánovala vybudovať park. Práce na stavbe nového parku by mali byť zrealizované v priebehu roka 2021,“ uviedla hovorkyňa a dodala, že celý park je riešený v horizontálnom rozmiestnení viacerých športových stanovísk.

Park je ohraničený bežeckou dráhou, vo vnútri bude skatepark s tribúnou na sedenie, cross-fit alebo parkour plocha. Na opačnom konci bude detské ihrisko so šmýkačkou alebo malým tunelom pre najmenších,“ doplnila.

Dažďová záhrada

Zaujímavým prvkom v parku je takzvaná dažďová záhrada. Bude prirodzene oddeľovať vodný spád na hranici parku od jeho ostatných funkcií. V dažďovej záhrade bude vysadená zeleň, ktorá dokáže zniesť aj veľké množstvo vody, ktoré sa tu bude v čase prívalových zrážok zhromažďovať a postupne vsakovať,“ povedala riaditeľka sekcie tvorby mestských priestorov Natália Puschmannová.

Do parku sa bude vchádzať cez sakurovú aleju. „V marci tohto roku sa na mieste vysadili sakury darované japonským veľvyslanectvom v rámci projektu 10 000 stromov. V rámci projektu bude môcť mesto vysadiť ďalších 27 stromov,“ doplnil MIB.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X