V blízkosti Kuchajdy sa bude stavať. Vyrásť by tam mali tri bytové domy

Kuchajda, Nové Mesto
ilustračné: SITA

V Novom Meste by malo pribudnúť viac ako sto bytov. Zámer stavby bytového komplexu predložila spoločnosť MURLABO Slovakia na posúdenie vplyvov na životné prostredie.

Tri bytové domy postavia na križovatke ulíc Tomášikova a Trnavská a budú pozostávať z ôsmich až deviatich nadzemných podlaží a spoločnej podzemnej garáže. Podľa zámeru sa počíta so 114 bytmi, jedným apartmánom a 164 parkovacími miestami. Z toho bude 149 v podzemných garážach a 15 na povrchu.

„Navrhovaná stavba pozostávajúca z troch bytových domov a podzemnej garáže vytvorí moderný obytný celok spĺňajúci požiadavky na bývanie. V súčasnosti nevyužívaný priestor sa zatraktívni, urbanisticky a architektonicky túto lokalitu primerane kultivuje,“ píše investor v zámere.

Budovy budú postavené kolmo na Tomášikovu ulicu, dva krajné domy majú byť pri ceste a tretí posunutý dozadu, čím vznikne zelený verejný priestor.

Bytové domy chce postaviť developerská spoločnosť Iuris, ktorej pozemky na križovatke ulíc Tomášikova a Trnavská patria.

Výstavbu plánuje začať v treťom štvrťroku 2016 a ukončiť by ju chcela v poslednom kvartáli 2017. Náklady odhaduje na 9,5 milióna eur.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk