Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Otvorenie mlynské nivy
Foto: archívne, bratislava.sk

V blízkosti stanice Mlynských nivách má pribudnúť polyfunkčný objekt za 45 mil. eur

Plánovaná výstavba bude súčasťou štvrte vznikajúcej okolo novej autobusovej stanice Nivy.

Pri novej autobusovej stanici na Mlynských nivách v Bratislave má pribudnúť polyfunkčný objekt Nová Bottova za približne 45 mil. eur. Vyplýva to zo zámeru posudzovania vplyvov na životné prostredie EIA.

Ide o výstavbu polyfunkčného komplexu. Hlavným cieľom projektu je úplná revitalizácia územia a jeho plné začlenenie do štruktúry mesta vytvorením živého mestského bloku,“ uvádza sa v zámere.

Navrhovateľom je spoločnosť Smart City Parking, ktorá je súčasťou developera HB Reavis. Začiatok výstavby ja naplánovaný na koniec roka 2023 a ukončenie a spustenie prevádzky na druhý kvartál roka 2026. Predpokladané investičné náklady sú 45 mil. eur.

Súčasť štvrte

Súčasťou zámeru budú aktívne spevnené plochy a plochy so vzrastlou zeleňou. Plánovaná výstavba bude súčasťou štvrte vznikajúcej okolo novej autobusovej stanice Nivy spolu s projektami Twin City.

Funkčnou náplňou Polyfunkčnej stavby Nová Bottova bude rezidenčné bývanie doplnené občianskou vybavenosťou situovanou na prízemí budovy,“ uvádza developer. Súčasťou predloženého zámeru je aj výstavba spevnených plôch, sadových úprav a napojenie na inžinierske siete.

Záujmové územie ja vymedzené zo severu Továrenskou ulicou, z východu Chalupkovou ulicou, z juhu zastavaným pozemkom, na ktorom sa nachádza objekt Centrum Bottova, a zo západu pozemkom vo vlastníctve hlavného mesta, na ktorom má byť v budúcnosti vybudovaná komunikácia.

Umiestnenie objektov

Umiestnenie navrhovaných objektov je situované na súkromných pozemkoch. „Územie bolo v minulosti súčasťou starej priemyselnej zóny mesta, zastavané staršími priemyselnými budovami. Objekty priemyselných budov, ako aj väčšina spevnených plôch na dotknutých pozemkoch boli odstránené,“ uvádza stavebník.

V súčasnosti je územie z väčšej časti nezastavané a upravené, na pozemku sa nenachádza žiadna zeleň. Počas realizácie stavby Stanica Nivy boli pozemky využívané ako zariadenie staveniska.

Na riešené územie čiastočne zasahuje stavba Centrum Bottova, ktorá bude pred začatím stavby odstránená.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X