V blízkosti stanice Mlynských nivách má pribudnúť polyfunkčný objekt za 45 mil. eur

Otvorenie mlynské nivy
Foto: archívne, bratislava.sk

Plánovaná výstavba bude súčasťou štvrte vznikajúcej okolo novej autobusovej stanice Nivy.

Pri novej autobusovej stanici na Mlynských nivách v Bratislave má pribudnúť polyfunkčný objekt Nová Bottova za približne 45 mil. eur. Vyplýva to zo zámeru posudzovania vplyvov na životné prostredie EIA.

Ide o výstavbu polyfunkčného komplexu. Hlavným cieľom projektu je úplná revitalizácia územia a jeho plné začlenenie do štruktúry mesta vytvorením živého mestského bloku,“ uvádza sa v zámere.

Navrhovateľom je spoločnosť Smart City Parking, ktorá je súčasťou developera HB Reavis. Začiatok výstavby ja naplánovaný na koniec roka 2023 a ukončenie a spustenie prevádzky na druhý kvartál roka 2026. Predpokladané investičné náklady sú 45 mil. eur.

Súčasť štvrte

Súčasťou zámeru budú aktívne spevnené plochy a plochy so vzrastlou zeleňou. Plánovaná výstavba bude súčasťou štvrte vznikajúcej okolo novej autobusovej stanice Nivy spolu s projektami Twin City.

Funkčnou náplňou Polyfunkčnej stavby Nová Bottova bude rezidenčné bývanie doplnené občianskou vybavenosťou situovanou na prízemí budovy,“ uvádza developer. Súčasťou predloženého zámeru je aj výstavba spevnených plôch, sadových úprav a napojenie na inžinierske siete.

Záujmové územie ja vymedzené zo severu Továrenskou ulicou, z východu Chalupkovou ulicou, z juhu zastavaným pozemkom, na ktorom sa nachádza objekt Centrum Bottova, a zo západu pozemkom vo vlastníctve hlavného mesta, na ktorom má byť v budúcnosti vybudovaná komunikácia.

Umiestnenie objektov

Umiestnenie navrhovaných objektov je situované na súkromných pozemkoch. „Územie bolo v minulosti súčasťou starej priemyselnej zóny mesta, zastavané staršími priemyselnými budovami. Objekty priemyselných budov, ako aj väčšina spevnených plôch na dotknutých pozemkoch boli odstránené,“ uvádza stavebník.

V súčasnosti je územie z väčšej časti nezastavané a upravené, na pozemku sa nenachádza žiadna zeleň. Počas realizácie stavby Stanica Nivy boli pozemky využívané ako zariadenie staveniska.

Na riešené územie čiastočne zasahuje stavba Centrum Bottova, ktorá bude pred začatím stavby odstránená.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk