V Botanickej záhrade sa uskutočnia koncerty pre fajnšmekrov

Nikolaj Nikitin, saxofonista, hudobník
SITA

Milovníci klasickej hudby a jazzu si toto leto prídu na svoje počas koncertov v Botanickej záhrade.

Prvý z koncertov sa v romantickom prostredí Botanickej záhrady odohrá 26. júla od 18. hodiny a vystúpi na ňom Trio Impression. Tri absolventky bratislavskej Vysokej školy múzických umení zahrajú klasiku na husliach, priečnej flaute a klavíri.

Huslistka Aneta Lednická bola aktívnou orchestrálnou hráčkou nielen na Slovensku, ale aj v Rakúsku, Nemecku a Anglicku. V súčasnosti sa venuje sa koncertnej, pedagogickej činnosti, komornej hre a je členkou umeleckého súboru opery SND v Bratislave.

Flautistka Agneša Ujpálová účinkovala ako sólová hráčka v niekoľkých orchestroch. Po ukončení školy sa venuje pedagogickej činnosti a komornej hre.

Klaviristka Zita Slavčíková je vyhľadávanou komornou hráčkou. V súčasnosti je členkou Tria Impression a dua Lento ad Astra s Erikom Rothensteinom. Taktiež i pedagóg a korepetítorka na ZUŠ Jozefa Kresánka v Bratislave i na Cirkevnom Konzervatóriu v Bratislave.

Druhý z koncertov sa uskutoční 23. augusta od 18. hodiny a predstaví sa na ňom quartet popredného slovenského jazzového saxofonistu Nikolaja Nikitina s Hanou Gregušovou.

Nikolaj Nikitin patrí k najvýraznejším saxofonistom súčasného slovenského jazzu, ktorý aktívne koncertuje so slovenskou a európskou jazzovou špičkou. Jeho hudbu charakterizuje jedinečný cit pre tón, originálny prístup ku kompozíciám a výraz, ktorý často spája svet jazzu s klasickou hudbou.

Hana Gregušová je slovenská jazzová speváčka. Už viac ako desať rokov vystupuje na domácej i zahraničnej scéne, kde uchvacuje poslucháčov svojím tmavým hlboko posadeným hlasom a hudobným spojením jazzu so soulom.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk