V Bratislave a okolí kriminálka pátrala po osobách, skontrolovala 340 osôb

Kolkaz bratislava patranie kontrola kriminalna policia.jpg
Foto: KR PZ Bratislava - koláž BratislavaDen.sk

Policajti vypátrali sedem osôb, predvedených bolo 27 migrantov.

Policajti krajskej kriminálky vykonali pátraciu akciu v Bratislavskom kraji. Akcia sa uskutočnila vo štvrtok 31. augusta a jej cieľom bolo pátranie po osobách a veciach pochádzajúcich z trestnej činnosti.

Do akcie bolo zapojených niekoľko desiatok príslušníkov viacerých útvarov bratislavskej polície, ktorí sa zamerali na kontrolu najmä miest, kde sa zdržujú osoby bez domova, napríklad okolie Hlavnej stanice v Bratislave, okolie Stavbárskej ulice či tzv. Pentagonu.

Počas akcie skontrolovali celkovo 340 osôb. Vypátrali sedem osôb, pričom v dvoch prípadoch išlo o osoby v pátraní, v jednom prípade išlo o obvinenú osobu, na jedného bol vydaný príkaz na zatknutie, na jedného bol vydaný príkaz na dodanie do výkonu trestu odňatia slobody a v dvoch prípadoch išlo o nezvestné osoby. Informoval o tom hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.

Ako polícia ďalej informovala, počas akcie bolo predvedených 27 migrantov. Jedna osoba dobrovoľne policajtom vydala plastové vrecko s obsahom kryštalickej látky, o ktorej sa vyjadrila že ide o pervitín.

Pri kontrole opustenej budovy na Žabotovej ulici v Bratislave bola nájdená žena spiaca v odpadkoch s jednoročným bábätkom. Na miesto boli privolaní pracovníci sociálnej kurately ÚPSVAR, ktorí na mieste konštatovali, že dieťa nejaví známky podvýživy a nebolo potrebné zabezpečiť jeho ošetrenie v zdravotníckom zariadení. Žena spolu s dieťaťom boli odovzdané do starostlivosti ÚPSVAR,“ uzavrela polícia.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk