V Bratislave bude komisia opäť vyberať spomedzi uchádzačov vhodného kandidáta na náčelníka MsP

vyberove-konanie-praca-ponuka-gettyimages.jpg
Foto: ilustračné, GettyImages

Výberové konanie sa uskutoční 14. septembra, verejnosť ho môže sledovať online.

Nového náčelníka mestskej polície (MsP) v Bratislave bude vyberať komisia z piatich uchádzačov. „Výberové konanie na pozíciu náčelníka MsP sa uskutoční v pondelok 14. septembra,“ informovala hovorkyňa hlavného mesta Katarína Rajčanová.

Uchádzačmi o pozíciu sú Ján Palkovič, Robert Široký, Peter Zöllei, Peter Krajčírovič a Miroslav Antal.

V nadväznosti na preventívne opatrenia v súvislosti s epidemickou situáciou mesto pristúpilo k zmenám vo výberovom procese. Výberové konania prebiehajú bez fyzickej účasti verejnosti,“ doplnila hovorkyňa s tým, že otázky bude možné klásť online.

Prezentácia a otázky

Každý kandidát má priestor 15 minút na prezentáciu vízie rozvoja organizácie, 15 minút je vyhradených na otázky výberovej komisie a 15 minút na otázky verejnosti vrátane pozorovateľov spomedzi poslancov mestského zastupiteľstva,“ informuje magistrát.

Z verejnej časti vypočutia kandidátov bude zabezpečený priamy prenos od 13.00 hod. „Zoznam členov výberových komisií, životopisy uchádzačov aj ich prezentácie sa nachádzajú na webstránke mesta v časti Výberové konania vždy sedem dní pred vypočutím,“ doplnilo mesto.

Meno úspešného uchádzača na základe rozhodnutia výberovej komisie predkladá primátor hlavného mesta na hlasovanie do mestského zastupiteľstva, ktoré rozhoduje o menovaní.

Nepresvedčili komisiu

Magistrát predĺžil termín výberového konania na náčelníka MsP do 26. augusta.

Mesto Bratislava opakuje výberové konanie na pozíciu náčelníka MsP, keďže v predchádzajúcom konaní na základe všetkých zhromaždených materiálov a vystúpení uchádzačov ani jeden z nich dostatočne nepresvedčil členov komisie o spôsobilosti viesť MsP hlavného mesta Bratislava tak, aby ho komisia mohla odporučiť primátorovi na schválenie do mestského zastupiteľstva,“ uviedol magistrát.

Poslanci na zastupiteľstve rozhodli o odvolaní náčelníka MsP Mareka Gajdoša k 31. júlu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk