V Bratislave bude opäť premávať vianočná električka, tento rok bude pojazdnou galériou

Vianocna elektricka miskolc 1.jpg
Foto: archívne, www.facebook.com

Z dôvodu aktuálnych opatrení nebude električka pristavená ako atrakcia, ale bude jazdiť v premávke.

Vianočná električka v hlavnom meste bude tento rok pojazdnou galériou. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Dopravného podniku Bratislava (DPB) Ľubica Melcerová.

DPB vypraví jubilejný desiatykrát vianočnú električku. Prvýkrát jej dizajn nenavrhol samotný podnik, ale oslovil umelcov a dizajnérov, a tak sa z nej stane pojazdná galéria,“ uviedla hovorkyňa a dodala, že z dôvodu opatrení súvisiacich s pandémiou nebude v centre mesta pristavená ako atrakcia, ale bude jazdiť v premávke.

Premávka električky

Na rozdiel od minulých rokov, keď v električke napríklad hrali hudobníci, bude tentoraz vianočná električka súčasťou riadnej premávky a bude jazdiť na trase linky 1 z Hlavnej stanice Bratislava po Námestie Ľudovíta Štúra,“ vysvetlila hovorkyňa.

Električka bude premávať cez týždeň v poobedňajších hodinách a cez víkend takmer počas celého dňa.

Z tohto dôvodu je potrebné si kúpiť lístok tak, ako na každú inú jazdu mestskou hromadnou dopravou v Bratislave,“ doplnila. Vianočnú električku bude možné vidieť prvýkrát 6. decembra o 14:30 na vyzdobenej zastávke SND pri historickej budove Slovenského národného divadla.

Vianočné ozdoby

S návrhom na spoluprácu DPB oslovil slovenského sklárskeho dizajnéra a vedúceho ateliéru Sklo Patrika Illa, ktorý každoročne organizuje výstavu vianočných ozdôb, kde umelci stvárnia svoju predstavu vianočnej ozdoby.

Vďaka tomu sa z tohtoročnej vianočnej električky stane pojazdná galéria, v ktorej okrem vianočnej atmosféry môžu cestujúci obdivovať návrhy vianočných ozdôb od slovenských umelcov a dizajnérov.

Z vonkajšej strany ju skrášlil polep s vianočným motívom od Partika Illa. Aj týmto spôsobom sa DPB rozhodol podporiť kultúru, ktorá aktuálne z dôvodu pandémie trpí,“ uzavrel DPB.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk