V Bratislave bude protest Postavme sa za nezávislú RTVS

Obrátená pyramída, RTVS
ilustračné: SITA

Mnohým ľuďom sa nepáči, čo sa v poslednom čase deje vo Verejnoprávnej televízii Slovenska. Svoj nesúhlas sa rozhodli vyjadriť verejne a pred pyramídou budú vo štvrtok medzi 18. a 20. hodinou protestovať.

Degradovanie redaktorov za prejavený názor, sú praktiky z 90-tych rokov a z čias mečiarizmu. V období, keď celým Slovenskom otriasla vražda novinára a jeho snúbenice, je otázka slobodnej a nezávislej novinárskej práce o to dôležitejšia,“ uvádzajú v pozvánke na udalosť.

Generálneho riaditeľa a vedúcich sekcií vyzývajú, „aby urýchlene vyriešili napätú situáciu v redakcii a svoje vnútorné rozpory riešili interne a kultivovane. Nie vyhadzovom a šikanou, ktoré v konečnom dôsledku poškodzujú obraz RTVS na verejnosti. Je nemysliteľné, aby proti sebe stála značná časť redaktorov a vedenie inštitúcie.“

Podľa organizátorov sa spravodajstvo RTVS stalo najdôveryhodnejším aj vďaka práci redaktorov, ktorí sú v súčasnosti prepúšťaní. „Nedopusťme normalizáciu pomerov a nedovoľme, aby systematická práca predchádzajúceho vedenia bola zničená,“ dodávajú.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk