V Bratislave budú opäť degustovať vína. Grand Bordeaux 2015 sa uskutoční v piatok

vínový pohár
ilustračné: pixabay.com

Podujatie Grand Bordeaux 2015 sa uskutoční 23. októbra v priestoroch Perlovej sály Reštaurácie Hrad a milovníčkam a milovníkom vín ponúkne ochutnávku od producentov z kategórie TOP 100.

Akciu organizovali na Slovensku po prvý raz vlani. „Najzaujímavejšie budú určite vína kategórie Grand Cru Classé, teda takzvané prvé vína,“ priblížil podujatie spoluorganizátor Zlatko Míčka. „Ochutnávať sa budú aj takzvané druhé vína vyrobené z mladších viníc. Milovníci vín si budú môcť prejsť celé portfólio jednotlivých zámkov a vybrať si vína na pitie, ale aj na uloženie,“ dodal.

Počas večera predstavia produkty zámkov ako napríklad Château Canon-la-Gaffeliere, Château Giscours alebo Château Clinet. Degustovať sa pritom budú vína z ročníka 2012.

Cieľom je predstaviť kompletný ročník 2012 z Bordeaux pri vstupe na svetový trh. Je to jedinečná možnosť porovnať vína od jednotlivých prestížnych výrobcov z Bordeaux a vytvoriť si tak vlastný obraz o rozdieloch v kvalite a vidieť rôzne štýly jednotlivých vín,“ doplnil Míčka.

Počas degustácií sa rozleje takmer dvesto fliaš za celkovú cenu viac ako desaťtisíc eur,“ dodal spoluorganizátor Miroslav Jajcay. Na ochutnávke sa zúčastnia aj majitelia alebo pivniční majstri niektorých slávnych vinárstiev.

Informácie poskytla Ivana Havranová zo spoločnosti Agentúra PF.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk