Bude sa v Bratislave menej plytvať jedlom? V hlavnom meste pribudnú verejné chladničky

Open fridge full of fresh fruits and vegetables, healthy food background, organic nutrition, health care, dieting concept
thinkstockphotos.com

V meste by sa už onedlho mali objaviť tri verejné chladničky, vďaka ktorým sa podporí zdieľanie jedla medzi obyvateľmi. Máte v chladničke niečo, čo už nemienite skonzumovať a nechcete to vyhodiť? Podeľte sa o to.

Primárnym cieľom tohto projektu je obmedziť plytvanie jedlom. Verejné chladničky už úspešne fungujú napríklad v Nemecku či v Česku a na Slovensku sa takáto chladnička prvýkrát objavila v rámci festivalu Ekotopfilm v roku 2014. Ako píšu aktivisti zo združenia Free Food, „zapojili sa rôzni ľudia, nápad sa im veľmi páčil a jedlo stále pribúdalo a rovnako rýchlo ubúdalo.“

Aktivistom sa podarilo získať tri chladničky a podporu viacerých mestských častí. V súčasnosti uvažujú nad tým, kam chladničky umiestniť a nad pravidlami ich používania. Ku každej chladničke chcú dať nálepky, aby sa jedlo dalo označovať dátumom – kedy bolo pridané, prípadne uvarené.

Od realizácie projektu delia aktivistov už len chýbajúce financie a materiály potrebné na úpravu chladničiek do finálnej podoby. Ak chcete tento projekt podporiť, môžete to urobiť nákupom v Tescu, za ktorý dostanete žetón, ktorým môžete v predajniach na Dudvážskej, Žitavskej a Bieloruskej hlasovať za Free Food.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk