V Bratislave dostal pokutu za porušenie zákazu vychádzania bezdomovec

Pollícia v Rači
Foto: ilustračné, Polícia Slovenskej republiky

Môžu dostať bezdomovci pokutu za porušenie zákazu vychádzania? V Bratislave, žiaľ, k takémuto prípadu došlo.

Občianske združenie Vagus informovalo o neuveriteľnom prípade. Muž bez domova k nim prišiel s tým, že dostal pokutu za porušenie zákazu vychádzania mimo okres. Muž má trvalý pobyt v Slovenskej Ľupči, avšak žije už niekoľko rokov v uliciach hlavného mesta. Pokuta bola policajtmi stanovená vo výške 100 eur.

Táto absurdná situácia sa stala v čase, kedy je povolené chodiť do prírody, do obchodu,“ napísalo OZ Vagus, keďže ho úplne náhodne zastavili v sobotu 13. marca popoludní. Muž políciu mal informovať aj o tom, že je bez domova. Mal pri sebe aj potvrdenie o prekonaní COVID-19 a na tvári ochranný respirátor.

Je viac než jasné, že takíto ľudia nemajú možnosť zákaz vychádzania dodržiavať. A ako doplnilo OZ Vagus, sociálne služby nie sú schopné pokryť potreby viac ako 23 000 ľudí na Slovensku, ktorí nemajú kde tráviť čas počas lockdownu. Práve Bratislava je mesto, kde žije veľmi veľké množstvo ľudí bez domova z rôznych regiónov.

OZ Vagus v statuse na svojej stránke na sociálnej sieti vyzvalo kompetentných o riešenie tejto neospravedlniteľnej situácie. Ľudia bez domova by mali byť vylúčení z ukladania pokút za nedodržiavanie zákazu vychádzania a odpustenie už udelených pokút, čo by malo byť ukotvené aj v usmerneniach.

Považujeme za neprípustné, aby súčastný stav pretrvával a ľudia bez domova dostávali pokuty za to, že sú na ulici,“ uzavrelo OZ Vagus.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk