Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ihrisko kamzik 1.jpg
Foto: ilustračné, bratislava.sk
26. júna 2020 Zaujímavosti od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

V Bratislave investujú do športovej infraštruktúry 850-tisíc eur, vzniknú nové zóny a opravia existujúce

Vo väčšine prípadov pôjde o výstavbu a zveľadenie vonkajších plôch v majetku mesta.

Bratislava podporí sumou 850-tisíc eur športovú infraštruktúru. „Mestskí poslanci schválili prerozdelenie 850-tisíc eur pre 17 žiadateľov v programe na podporu investícií do športovej infraštruktúry. Mestu sa tak podarí priniesť Bratislavčankám a Bratislavčanom nové zóny určené pre šport a rekreáciu. Maximálna výška dotácie na projekt je 150-tisíc eur,“ uvidela hovorkyňa hlavného mesta Katarína Rajčanová.

Vo väčšine prípadov ide o výstavbu a zveľadenie vonkajších plôch v majetku mesta napr. školské dvory, workoutové ihriská, pumptrackové dráhy, ale aj zanedbané sídliskové či futbalové ihriská.

Z prostriedkov bude podporená napríklad aj výstavba pumptrackových dráh v Petržalke a Podunajských Biskupiciach, workoutových ihrísk v Záhorskej Bystrici a pre hasičský zbor v Bratislave, výstavba a rekonštrukcia školských dvorov a ihrísk pri ZŠ Vazovova, ZŠ Rajčianska vo Vrakuni, ako aj školské ihriská v Záhorskej Bystrici a Spojenej Škole Tilgnerova v Karlovej Vsi.

Ďalej mesto podporí vonkajšie športové areály a sídliskové plochy v Dúbravke na Pekníkovej, v Novom Meste na Kramároch a na Kolibe, rekonštrukciu futbalových ihrísk v Devínskej Novej Vsi, Lamači, Rači a Jarovciach.

Na základe memoranda o spolupráci medzi hlavným mestom a Asociáciou bratislavských vodáckych klubov bude pomoc smerovať aj vodákom do budovania a modernizácie zariadení areálu pre vodné športy Zemník,“ uzavrela hovorkyňa.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X