V Bratislave investujú do športovej infraštruktúry 850-tisíc eur, vzniknú nové zóny a opravia existujúce

Ihrisko kamzik 1.jpg
Foto: ilustračné, bratislava.sk

Vo väčšine prípadov pôjde o výstavbu a zveľadenie vonkajších plôch v majetku mesta.

Bratislava podporí sumou 850-tisíc eur športovú infraštruktúru. „Mestskí poslanci schválili prerozdelenie 850-tisíc eur pre 17 žiadateľov v programe na podporu investícií do športovej infraštruktúry. Mestu sa tak podarí priniesť Bratislavčankám a Bratislavčanom nové zóny určené pre šport a rekreáciu. Maximálna výška dotácie na projekt je 150-tisíc eur,“ uvidela hovorkyňa hlavného mesta Katarína Rajčanová.

Vo väčšine prípadov ide o výstavbu a zveľadenie vonkajších plôch v majetku mesta napr. školské dvory, workoutové ihriská, pumptrackové dráhy, ale aj zanedbané sídliskové či futbalové ihriská.

Z prostriedkov bude podporená napríklad aj výstavba pumptrackových dráh v Petržalke a Podunajských Biskupiciach, workoutových ihrísk v Záhorskej Bystrici a pre hasičský zbor v Bratislave, výstavba a rekonštrukcia školských dvorov a ihrísk pri ZŠ Vazovova, ZŠ Rajčianska vo Vrakuni, ako aj školské ihriská v Záhorskej Bystrici a Spojenej Škole Tilgnerova v Karlovej Vsi.

Ďalej mesto podporí vonkajšie športové areály a sídliskové plochy v Dúbravke na Pekníkovej, v Novom Meste na Kramároch a na Kolibe, rekonštrukciu futbalových ihrísk v Devínskej Novej Vsi, Lamači, Rači a Jarovciach.

Na základe memoranda o spolupráci medzi hlavným mestom a Asociáciou bratislavských vodáckych klubov bude pomoc smerovať aj vodákom do budovania a modernizácie zariadení areálu pre vodné športy Zemník,“ uzavrela hovorkyňa.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk