V Bratislave má nasnežiť, hľadajú sa brigádnici na ručné odhŕňanie snehu

odhŕňanie snehu, sneh, pracovník
Foto: ilustračné, Gettyimages

Ak máte voľno, môžete sa uchádzať o brigádu odhŕňača v Karlovej Vsi.

V piatok 26. novembra hlásia predpovede počasia v Bratislave po prvýkrát sneženie. Mestské časti sa vopred pripravujú na prípadnú bohatú snehovú nádielku.

Posyp je potrebný aj počas lockdownu

Sypače a ruční pracovníci vyrazia do terénu na kritické lokality ešte skôr, ako nasneží. Informoval o tom bratislavský magistrát. Preventívne ošetrenie úsekov je potrebné aj napriek lockdownu.

Prvé veľké sypače budú pracovať už od 12.00 hod. Vyrazia z Petržalky na kopcovité úseky, aby sa vyhli prípadným dopravným zápcham. S posypom začnú o 13.00 hod. Zároveň posypú lávky a kritické chodníky v správe mesta.

Magistrát predpokladá, že o 15.00 hod. sa môže začať usádzať mokrý sneh a preto do terénu vyrazia ďalšie sypače. Pluhovanie bude pokračovať v rôznych častiach mesta. V Karlovej Vsi na Molecovej ulici budú sypače až do odvolania.

V sobotu 27. novembra sa cesty budú posýpať už o 5.00 hod. ráno, aby sa netvoril ľad. Pracovníci využívajú na posyp ekologický materiál zeolit. Táto hornina nepoškodzuje cesty, vozidlá a neškodí ani zvieratám a zeleni.

Zimná mini brigáda

Kritickým úsekom sú kopce Dlhých Dielov v Karlovej Vsi. Ak máte čas, môžete mestskej časti pomôcť a zároveň si nejaké to euro privyrobiť.

Mestská časť zverejnila pracovnú ponuku na ručné odhŕňanie snehu počas piatka 26. novembra. Hodinová mzda je 6,50 eur brutto. V prípade záujmu volajte na číslo 0908 933 722.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk