Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Byt dom pexels.jpeg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pexels.com
21. novembra 2018 Správy BratislavaVýstavba a developerské projekty Bratislava od BratislavaDeň.skBratislavaDeň.sk Diskusia()

V Bratislave má vzniknúť polyfunkčný dom Galvaniho, ktorý ponúkne bytové i nebytové priestory

Podľa zámeru, ktorý bol odoslaný na Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky za účelom posúdenia vplyvov na životné prostredie, má v Bratislave vyrásť nový polyfunkčný dom.

Objekt s názvom Galvaniho bude situovaný v bratislavskej mestskej časti Ružinov v katastrálnom území Trnávka, konkrétne na Galvaniho ulici na štyroch parcelných pozemkoch.

Ako sa píše v predkladanom zámere, investor tu uvažuje o výstavbe bytov, apartmánov, nebytových priestorov a súvisiacich parkovacích miest.

Zámer je predkladaný v dvoch variantoch. Prvý variant má celkovú hrubú podlahovú plochu o výmere 24.906,91 metrov štvorcových a počet parkovacích stojísk 327. Pre druhý variant sa ráta s celkovou podlahovou plochou 27.781,50 metrov štvorcových a s celkovým počtom parkovacích miest 349. Ako dopĺňa investor, zámer sa nachádza v zastavanom území.

Podľa zámeru investora sa bude polyfunkčný objekt skladať z troch objektov (A, B, C), pričom stavbe je členená na dva celky – bytový a apartmánový dom. V objekt A sa majú nachádzať aj nebytové priestory, ktoré budú určené na prenájom.

„Účelom navrhovanej činnosti je vybudovať polyfunkčný objekt s bytovými a nebytovými priestormi. zámer sa má realizovať na pozemku, ktorý je v súčasnosti nevyužívaný a zanedbaný. Polyfunkčný objekt bude pozostávať z 3 objektov – Objekt A, Objekt B, Objekt C. Stavba je členená na 2 celky a to bytový dom a apartmánový dom, kde objekt A tvorí apartmánový dom po všetkých podlažiach objektu, objekty B a C tvoria bytové domy na všetkých podlažiach objektov. Na prízemí objektu A sú situované nebytové priestory vyhradené na možnosť prenájmu. Nebytové priestory by mali byť využité na občiansku vybavenosť a služby, ktoré v tejto lokalite chýbajú,“ spresnil investor.

Užívateľmi novovybudovaného objektu budú majitelia bytov a nájomníci bytových a nebytových priestorov.

Parcely, kde má objekt vzniknúť, susedia s objektmi skladov a občianskej vybavenosti. Z juhovýchodnej strany susedí s predajňou Kika a vo vzdialenosti približne do 50 metrov juhozápadným smerom prechádza železničná trať. Ako uvádza investor, najbližšia obytná zástavba sa nachádza vo vzdiaelnosti cca. 75 metrov rovnako juhozápadným smerom za železničnou traťou a Vrakunskou cestou.

Termín začiatku výstavby je určený na február budúceho roka (2019) a ukončenie výstavby by investor chcel stihnúť do februára 2021. Stavby by teda mala vyrásť za dva roky.

Parkovanie bude v objekte riešené v jednom podzemnom podlaží a na povrchu pred objektom. Novostavba má byť tvorená tromi kontinuálne prebiehajúcimi objektmi, pričom pôdorys hlavnej hmoty budovy je v tvare obdĺžnika s dvomi zalomeniami. Budovu bude tvoriť sedem podlaží s plochou strechou.

Bytový dom má ponúknuť 22 jednoizbových bytov, 161 dvojizbových bytov a šesť trojizbových bytov. Spolu bude tento objekt teda tvoriť 189 bytov. Apartmánový dom ponúkne 18 jednoizbových apartmánov, 66 dvojizbových apartmánov a šesť trojizbových apartmánov. Počet nebytových priestorov, respektíve apartmánov tak bude tvoriť 90 jednotiek.

Ako sa píše v predkladanom zámere: „Navrhovaná činnosť rozšíri ponuku bývania v danej lokalite. Okrem bytových priestorov sa v objektoch budú nachádzať aj nebytové priestory určené na prevádzky občianskej vybavenosti ako je napríklad plánované detské centrum. V nebytových priestoroch by mali byť umiestnené prevádzky a služby, ktoré zatiaľ v lokalite chýbajú alebo sa tu nenachádzajú v dostatočnom množstve. V ponuke budú 1,2 a 3-izbové byty a apartmány.“

Predpokladané náklady vyčíslil investor nasledovne, pri prvom variante 16,4 milióna eur a pri druhom variante 16,8 milióna eur.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X