V Bratislave otvoria budúci rok v lete nový mestský park. Celkové náklady na jeho výstavbu sú 4,5 milióna eur

Sky_park13.jpg

V Bratislave otvoria na budúci rok v lete nový mestský park v rámci dokončenia prvej etapy rezidenčnej a kancelárskej časti projektu Sky Park.

Celkové náklady na výstavbu parku sú 4,5 milióna eur. Park s rozlohou viac ako 30-tisíc metrov štvorcových poskytne napríklad bežecký chodník, rôzne športoviská, veľké detské ihrisko, výbeh pre psov, vodné plochy, ale aj kaviarne alebo obchody. Informovali o tom na tlačovej besede predstavitelia developera Sky Parku Penta Real Estate Chris Lepine z ateliéru Zaha Hadid a Carola Enrich z londýnskeho štúdia Townshend.

Navrhnutá zeleň v parku má byť kombináciou malých záhrad s veľkými zelenými plochami s okrasnými drevinami a stromami. V centre mesta tak vznikne rozmanitý prírodný biotop. „Park je premyslene navrhnutý tak, aby vytvoril zelenú oázu v pulzujúcom centre mesta s jednoduchým a prirodzeným prístupom pre verejnosť,“ hovorí výkonný riaditeľ Penta Real Estate Slovensko Juraj Nevolník.

Budúci park je súčasťou projektu Sky Park v bratislavskom Starom Meste. „Je dôležité, aby investor, ktorý vstupuje do územia a rozvíja verejný priestor prístupný pre všetkých Bratislavčanov prinášal kvalitný riešenia. Problémom je často zregulovať tento priestor v nových projektoch a je dôležité komunikovať s občanmi,“ uviedla na tlačovej besede starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk