V Bratislave otvoria zjazdy z D1 na Slovnaftskú a v rovnaký deň uzavrú úsek medzi Bajkalskou a Prístavnou ulicou

Prístavný most
Foto: ilustračné, SITA

Ukončili práce na prvej etape rekonštrukcie križovatky pri Prístavnom moste a zároveň sa začne druhá etapa rekonštrukcie.

Od 10. augusta v Bratislave otvoria zjazdy z diaľnice D1 na Slovnaftskú zo smeru Trnava aj zo smeru Petržalka. Ukončili práce na prvej etape rekonštrukcie križovatky pri Prístavnom moste a zároveň sa začne druhá etapa rekonštrukcie tejto komunikácie v rámci výstavby obchvatu D4. Tá sa týka najmä napojení na Prístavnú ulicu.

Pre začiatok druhej etapy uzavrú 10. augusta úsek z Bajkalskej ulice na Prístavnú ulicu, vodiči sa na Prístavnú ulicu dostanú len cez Prievozskú ulicu. Informoval o tom dnes primátor mesta Bratislava Matúš Vallo na svojej oficiálnej facebookovej stránke.

Ostatné smery Prístavného mosta, okrem dvoch spomenutých novootvorených zjazdov na Slovnaftskú ulicu, zostanú naďalej uzavreté. Hovorím o napájači z Bajkalskej na D1 v smere do Trnavy a zo Slovnaftskej do Petržalky,“ uviedol Vallo.

Cestujúci mestskej hromadnej dopravy (MHD), ktorí využívajú linku 87, musia rátať so zmenou jej trasy v smere z Ovsišťa v Petržalke. „Po obslúžení zastávky ‚Prievozská‘ na Bajkalskej ulici zabočí autobus MHD vpravo na ulicu Mlynské nivy, kde bude približne 70 metrov za križovatkou s Bajkalskou ulicou zriadená náhradná zastávka ‚Prístavný most‘,“ povedal Vallo a dodal, že linka bude pokračovať v smere na Plynárenskú ulicu a Prístavnú ulicu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk