Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Terasa i.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Magistrát mesta Bratislava
16. januára 2021 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

V Bratislave podporia revitalizáciu pochôdznych terás sumou 200-tisíc eur

Mesto chce vlastníkom kompenzovať fakt, že na svojej nehnuteľnosti znášajú ťarchu verejného priestoru.

Bratislava podporí revitalizáciu pochôdznych terás sumou 200-tisíc eur. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa hlavného mesta Katarína Rajčanová.

Bez ohľadu na vlastníctvo, plnia terasy aj funkciu verejného priestoru. Bratislava preto chce vlastníkom kompenzovať fakt, že na svojej nehnuteľnosti znášajú ťarchu verejného priestoru,“ uviedla hovorkyňa.

Pilotný projekt dotácií

Mestské zastupiteľstvo schválilo na decembrovom zasadnutí pilotný projekt dotácií, ktoré mesto poskytne majiteľom terás za účelom ich revitalizácie.

Na tento účel vyčlenilo mesto v tomto roku sumu 200-tisíc eur, o ktorú sa môžu uchádzať vlastníci terás, respektíve ich častí,“ doplnila.

Žiadosť o dotáciu je možné podať do 31. marca prostredníctvom formulára zverejneného na webstránke mesta.

Dotačná schéma

Dotačná schéma je súčasťou plnenia uznesenia mestského zastupiteľstva, ktorého iniciátorom bol mestský poslanec Milan Vetrák.

Pre úspešné rozbehnutie dotačnej schémy bude dôležitá nielen dobrá informovanosť verejnosti o tejto iniciatíve, ale aj zapojenie sa dotknutých mestských častí, ktoré by mali na rekonštrukciu terás vyčleniť potrebnú sumu, čím sa napomôže rýchlejšej postupnej obnove najmä ich verejnoprospešných prvkov,“ uviedol poslanec a dodal, že hlavné mesto v minulosti túto dotačnú schému značne zanedbalo.

Pevne verím, že ak sa v tomto roku po jej spustení osvedčí a bude o ňu záujem, v roku 2022 nájdeme v mestskom rozpočte dostatok zdrojov na jej navýšenie ako kompenzáciu za predchádzajúce roky,“ doplnil.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X