Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
výtlky, Škody po výtlkoch uhrádzajú z havarijného poistenia. V prípade, že vodič nemá havarijné poistenie, zástupcovia poisťovní odporúčajú na miesto, kde došlo k poškodeniu auta privolať políciu. Policajný záznam mu totiž uľahčí nárokovanie si odškodnenia u zodpovedného správcu. Na snímke výtlky na košických cestách prvej triedy. Košice, 27.február 2015. Foto: SITA/Jozef Jarošík
Foto: ilustračné, SITA
21. januára 2020 Správy BratislavaAktuálne správy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

V Bratislave postupne opravujú výtlky na cestách

Miesta, kde sa výtlky nachádzajú, môžu obyvatelia nahlásiť magistrátu alebo mestským častiam.

Hlavné mesto postupne opravuje výtlky na cestách v Bratislave. „Opravu výtlkov zabezpečujeme celoročne, použitá technológia je závislá od klimatických podmienok a typu poškodenia vozovky. Oprava výtlkov je súčasťou rámcovej zmluvy z marca 2019. Predmetná rámcová zmluva je uzavretá na údržbu a opravy pozemných komunikácií. Ide o cesty I. až III. triedy, miestne komunikácie I. a II. triedy a komunikácie na území hlavného mesta, ktoré sú v správe Bratislavy,“ uviedol pre agentúru SITA hovorca mesta Peter Bubla.

Predmetom zákazky sú aj celoročné opravy výtlkov technológiou obaľovanej asfaltovej zmesi za tepla a za studena, tryskovou technológiou a vyspravením výtlku recyklátom s tepelnou úpravou miesta,“ informoval Bubla.

Opravy na pozemných komunikáciách na území Bratislavy, ktoré sú tvorené prejazdnými úsekmi ciest I. až III. triedy a miestnymi komunikáciami I. a II. triedy, sú v celkovej dĺžke 386 km s výmerou štyri milióny metrov štvorcových, ako i chodníkoch v celkovej dĺžke 295 km s výmerou viac ako 745-tisíc metrov štvorcových.

Miesta, kde sa výtlky nachádzajú, môžu obyvatelia nahlásiť magistrátu alebo mestským častiam.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X