Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Hasici lietadlo letisko zasah cvicenie bratislava hazz 4.jpg
Foto: archívne, HaZZ
8. septembra 2021 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

V Bratislave prebehne cvičenie Bratislava 2021, má preveriť pripravenosť zložiek rezortov obrany a vnútra

Ide o pravidelný cyklus cvičení, ktorých cieľom je preveriť pripravenosť vybraných orgánov miestnej štátnej správy, ako aj orgánov územnej samosprávy na plnenie stanovených úloh.

Mobilizačné cvičenie Bratislava 2021 preverí pripravenosť jednotlivých zložiek rezortov obrany a vnútra v súvislosti s plnením úloh štátu v prípade vyhlásenia vojnového stavu a nariadenia mobilizácie Ozbrojených síl SR.

Cvičenie sa uskutoční od 8. do 10. septembra 2021. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

Vzájomná súčinnosť

Ide o pravidelný cyklus cvičení, ktorých cieľom je preveriť pripravenosť vybraných orgánov miestnej štátnej správy, ako aj orgánov územnej samosprávy na plnenie stanovených úloh. Tentokrát budeme cvičiť v Bratislavskom kraji, pričom zúčastnené subjekty si preveria tiež vzájomnú súčinnosť a reálnosť plnenia týchto úloh v zmysle spracovaných plánov,“ vysvetlil minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO).

Súčasťou takejto simulácie bude tiež preverenie systému povolávania vojakov v zálohe na výkon mimoriadnej služby.

Aj okresné úrady a VÚC

Cvičenie sa uskutoční pod riadením Sekcie ľudských zdrojov Ministerstva obrany SR, Štábu strategického plánovania Generálneho štábu Ozbrojených síl SR a Sekcie krízového riadenia Ministerstva vnútra SR.

Na cvičení sa zúčastnia okresné úrady Bratislava, Pezinok a Senec, ako aj VÚC Bratislava, Veliteľstvo posádky Bratislava, Národné centrum vojenskej dopravy Bratislava a Slovenská pošta.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X