V Bratislave predstavia plagáty k filmom Andrzeja Wajdu

wajda_jpg

Tvorbu svetoznámeho poľského režiséra Andrzeja Wajdu pripomenie Bratislavčanom a návštevníkom hlavného mesta Poľský inštitút.

Poľský inštitút otvorí v piatok 20. marca o 16:00 v svojom sídle na Námestí SNP 27 výstavu Filmy Andrzeja Wajdu na svetovom filmovom plagáte. Zaujímavú expozíciu pripravil inštitút spolu s Múzeom kinematografie v Lodži a organizátormi medzinárodného filmového festivalu Febiofest. Poľský inštitút zároveň pozýva vo štvrtok 19. marca na koncert komorného zoskupenia Quasars Ensemble. Koncert sa začne o 19:00 v sídle inštitútu na Námestí SNP.

Ako ďalej agentúru SITA informoval Martin Múranica z programového oddelenia Poľského inštitútu v Bratislave, „výstava lodžského Múzea kinematografie predstavuje tvorbu jedného z najlepších poľských filmových, divadelných a televíznych režisérov – Andrzeja Wajdu, v roku 2000 oceneného Oscarom za celoživotné dielo, prostredníctvom plagátov vydaných po celom svete“. Zbierka plagátov obsahuje exempláre z 36 krajín vrátane Československa, neskôr aj Česka a Slovenska, či tiež plagáty vytlačené v malých nákladoch alebo z exotických krajín. Výstava potrvá do 17. apríla. Prístupná bude aj v kine Lumiere, a to počas projekcií festivalu Febiofest. Viac informácií možno nájsť na webstránke Poľského inštitútu www.polinst.sk.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk