Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Autobusova linka zahorska bystrica dubravka bratislava 1.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
bratislava.sk
3. septembra 2018 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skbratislava.sk, © BratislavaDen.sk Diskusia()

V Bratislave pribudla nová autobusová linka Záhorská Bystrica – Dúbravka, skúšať ju budú 4 mesiace

Hlavné mesto zavádza novú autobusovú linku č. 36, ktorá bude premávať v úseku Záhorská Bystrica smer Dúbravka a zabezpečí tak priame spojenie cez nákupné centrum Bory Mall a taktiež časť Strmé Vŕšky. Skúšobná prevádzka po dobu 4štyrochmesiacov začína 3. septembra.

„V prvý školský deň mohli školáci zo Záhorskej Bystrice využiť nielen MHD zdarma, ktoré platilo pre všetkých školákov v Bratislave a ich sprievod, ale viacerí si od dnešného rána vyskúšali aj novú linku 36, ktorá spája Záhorskú Bystricu s Dúbravkou. Žiaci a študenti dochádzajúci do škôl v Dúbravke sa tak pohodlne dostali do školy bez prestupovania,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. „K zavedeniu novej linky sme spolu s dopravným podnikom pristúpili najmä z dôvodu, že Záhorská Bystrica nemala prepojenie s Dúbravkou, tento smer nebol dopravne obslúžený,“ dodal primátor.

Linka je prevádzkovaná na trase: Dúbravka – Žatevná, OD Saratov, Bory Mall, Pri krematóriu, Strmé vŕšky, Krče, Záhorská Bystrica a späť v polhodinovom intervale cez pracovný deň a hodinovom intervale cez voľné dni a školské prázdniny.

Priame spojenie

Nová linka zabezpečí priame spojenie mestskej časti Záhorská Bystrica s mestskou časťou Dúbravka cez nákupne centrum Bory Mall a súčasne zabezpečí aj obsluhu časti Strmé Vŕšky. Aj z toho dôvodu už linka č. 37 nebude vykonávať zachádzku do tejto časti, ale bude napriamená na konečnú zastávku Záhorská Bystrica. Súčasne bude na linke č. 37 upravený interval – v rannej špičke každých 12 min a v poobednej každých 15 min, pričom budú nasadené aj kĺbové vozidlá.

Autobusova linka zahorska bystrica dubravka bratislava 2.jpg
bratislava.sk

Autobusové spojenie bolo zriadené aj na základe požiadaviek mestskej časti Záhorská Bystrica, ktorá bude hradiť 10 % prevádzkových nákladov tejto linky. Celkové ročné náklady budú vo výške cca 454 926 eur.

Z dôvodu zrušenia obsluhy obce Marianka a zachádzania do časti Strmé vŕšky linkou č. 37 príde na tejto linke k zníženiu kilometrických výkonov o 95 469 km. Tieto výkony budú použité na čiastočne hradenie navýšenia výkonov na linke č. 36. Od 19.08.2018 sa zrušila obsluha obce Marianka prostredníctvom linky č. 37. Po novom ju zabezpečujú spoje Slovak Lines, a.s.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X