V Bratislave pribudlo počas decembra niekoľko vlámačiek do bytov

bytovka, byty
Foto: ilustračné, SITA

Polícia ľudí vyzýva, aby boli pozornejší a všímavejší, dôkladne kontrolovali dvere do obytných domov a vchodové dvere do bytov.

Bratislavskí policajti v poslednom období zaevidovali nárast majetkovej trestnej činnosti, a to najmä v širšom okolí Trnavského mýta v smere do Ružinova.

Počas troch decembrových týždňov pribudlo do štatistík sedem vlámačiek do bytov. Ako informovala bratislavská krajská polícia, všetky boli spáchané bez viditeľného poškodenia bezpečnostných dverí. Polícia ľudí vyzýva, aby boli pozornejší a všímavejší, dôkladne kontrolovali dvere do obytných domov a vchodové dvere do bytov.

Počas dlhodobejšej neprítomnosti by majitelia bytov mali požiadať príbuzných, dôveryhodných známych alebo susedov, aby pravidelne vyberali poštovú schránku a občas skontrolovali neporušenosť bytu,” radí polícia.

Nájomníci by do vchodov nemali púšťať neznámych ľudí, prípadne sa im mali prihovoriť, pretože je možné, že páchatelia sú pravdepodobne cudzinci neovládajúci slovenský jazyk. V prípade akýchkoľvek podozrení treba ihneď volať policajtov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk