Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
seniori
Foto: ilustračné, SITA
6. marca 2020 Aktuálne správy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

V Bratislave rušia niektoré plánované verejné podujatia, dôvodom je prevencia pred koronavírusom

Väčšina zrušených podujatí bola určená pre seniorov, ktorí sú najrizikovejšou skupinou.

Bratislavské mestské časti zrušili z dôvodu prevencie pred koronavírusom niektoré plánované verejné podujatia, určené najmä seniorom. „Z dostupných štatistík vyplýva, že seniorky a seniori patria medzi najzraniteľnejšie skupiny obyvateľstva z pohľadu komplikácií pri tomto ochorení, preto v súvislosti s našimi seniormi prijímame preventívne opatrenia, ktoré majú zvýšiť ich ochranu pred prípadným nakazením,“ uviedla na sociálnej sieti mestská časť Nové Mesto.

Mestská časť Nové Mesto zrušila galakoncert v Istropolise naplánovaný na utorok 10. marca pri príležitosti Medzinárodného dňa žien (MDŽ).

Rozumieme obavám zo situácie, ktorú riziko infikovania novým koronavírusom v posledných týždňoch prináša. Zároveň za rovnako dôležité považujeme správať sa adekvátne k aktuálnej situácii a nepodliehať predčasnej panike. Viac ako samotný výskyt vírusu je totiž ohrozením práve panika a nedodržiavanie základných pravidiel, ktoré zamedzujú jeho šíreniu,“ uvádza Nové Mesto a dodáva, že spolu s ďalšími samosprávami je v nepretržitom kontakte s odborníkmi a štátnymi aj verejnými inštitúciami.

Obmedzovanie akcii

Mestská časť Ružinov tiež zrušila niektoré hromadné podujatia. „Na úrade pristupujeme k obmedzeniu akcií organizovaných mestskou časťou, kde sa na jednom mieste stretáva väčšie množstvo navzájom neznámych detí alebo seniorov. Nebudeme teda rušiť napríklad korčuľovanie škôlkarov z rovnakej triedy na zimnom štadióne, ale v marci nezorganizujeme vítanie detí do života a presunieme ho na ďalší mesiac,“ uviedol starosta Ružinova Martin chren na sociálnej sieti.

V súlade s odporúčaniami hlavného mesta odporúčame školám nezúčastňovať sa na hromadných podujatiach na verejnosti, neorganizovať školské zájazdy a hromadné akcie, a zriaďovateľom zariadení pre seniorov odporúčame zrušiť návštevné hodiny a hromadné podujatia pre seniorov,“ doplnil Chren.

Marcové besedy zrušené

Staré Mesto zrušilo marcové popoludňajšie besedy v Pistoriho Paláci, na ktorých sa zúčastňujú prevažne seniori. „Zhodnotili sme situáciu a keďže naše poobedňajšie Besedy u Pistoriho sú obvykle navštevované najcitlivejšou skupinou našich spoluobyvateľov, rozhodli sme sa všetky štyri marcové besedy zrušiť,“ informovalo Staré Mesto na sociálnej sieti.

Keďže štatistiky z iných krajín ukazujú, že seniorky a seniori patria medzi najzraniteľnejšie skupiny obyvateľstva z pohľadu komplikácií pri ochorení COVID-19, vydali sme pokyn na obmedzenie návštev v zariadeniach pre seniorov v správe mesta smerom k osobám, ktoré v poslednom čase navštívili oblasť s potvrdeným výskytom COVID-19,“ uvádza magistrát hlavného mesta.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X