V Bratislave sa bude konať sviečkový pochod za mier na Ukrajine

Britain Ukraine Tension People including Ukrainians, take part in a deomonstration in support of Ukraine, outside Downing Street, central London, Thursday, Feb. 24, 2022. British Prime Minister Boris Johnson says Western allies will not stand by as Russia attacks Ukraine. In an early morning call, Johnson told Ukrainian President Volodymyr Zelenskyy that he was appalled by events in Ukraine, according to a statement released by the prime minister’s office.
Foto: ilustračné, Yui Mok/PA via AP

Deje sa ešte včera nepredstaviteľné – muži, ženy, deti narýchlo opúšťajú svoje domovy a utekajú pred ruskou armádou.

V Bratislave sa 24. februára o 18.00 hod. uskutoční sviečkový pochod za mier na Ukrajine. Pochod sa začne na Hodžovom námestí pred Prezidentským palácom a bude smerovať po Palisádach k Veľvyslanectvu Ukrajiny. Organizátormi sú občianski aktivisti z iniciatívy Mier Ukrajine. Informuje o tom iniciatíva na sociálnej sieti.

Dnes sme sa zobudili do vojnového rána. Do rána, v ktorom ruská armáda zbraňami zaútočila na nášho suseda, na Ukrajinu a jej ľudí. Lomcuje nami bolesť, smútok, hnev a strach. Za našimi východnými hranicami sa bojuje o slobodu a suverenitu Ukrajiny, bojuje sa o životy ľudí. Deje sa ešte včera nepredstaviteľné – muži, ženy, deti narýchlo opúšťajú svoje domovy a utekajú pred ruskou armádou,“ uvádza iniciatíva. Iniciatíva Mier Ukrajine vznikla ako občianska odpoveď na útok Ruskej federácie na Ukrajinu.

Zhromaždenie sa uskutoční aj v Košiciach o 17.00 s názvom Stojíme za Ukrajinou. Zhromaždenie bude na Dolnej bráne pri vedeckej knižnici na Hlavnej ulici. Organizátori zvolávajú zhromaždenie na podporu Ukrajincov a Ukrajiniek, odsúdenie agresie Kremľu voči Ukrajine. Zhromaždenia sa zúčastní aj množstvo ukrajinských študentov žijúcich v Košiciach.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk