V Bratislave sa bude strieľať z laserových pušiek. Pripravuje sa na letný biatlon

Železná studienka, beh
ilustračné: SITA

Aj v horúcom lete sa dá popularizovať biatlon. V nedeľu 16. augusta si široká verejnosť môže vyskúšať mestský biatlon v Bratislave – Železnej Studienke so streľbou z laserových pušiek. Propagátorom podujatia je Dušan Šimočko, bývalý slovenský reprezentant.

Program podujatia je rozdelený na dve časti. Prvou je beh kombinovaný so streľbou z laserových pušiek. Účastníci si zabehnú dvojkilometrovú trať a počas nej ich čaká laserová strelnica, kde budú mieriť na biatlonové terče. Prví traja zo šiestich kategórií (muži i ženy 16 – 29 rokov, 30 – 39, 40 a viac) budú ocenení.

Druhá časť mestského biatlonu je voľnočasová, k dispozícii budú detské atrakcie aj diskotéka. V rámci programu čaká návštevníkov aj exhibícia slovenských biatlonistov, ukážka biatlonových pretekov a takisto špeciálnej biatlonovej výbavy.

Pre tých, ktorí nebudú bežať, je pripravená stacionárna ukážka streľby z laserových pušiek pod vedením bývalého reprezentanta Dušana Šimočka, účastníka ZOH 2006 a 2010.

Štart a cieľ pri amfiteátri na Partizánskej lúke sa uskutoční v nedeľu 16. augusta od 11.15 hod. Partnerom podujatia je Slovenský zväz biatlonu. Na podujatí sa zúčastnia Pavol Hurajt, bronzový medailista ZOH 2010, aj súčasná úspešná reprezentantka Jana Gereková. Podujatie prídu podporiť Danka Barteková a Daniela Demjén Pešková, futbalista Filip Šebo a moderátor Sajfa.

Informoval o tom Ivor Lehoťan zo Slovenského zväzu biatlonu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk