V Bratislave sa objavili homofóbne transparenty s menom Jána Mrvu

Mrva transparent fb .jpg

Meno jedného z kandidátov na primátora a v súčasnosti starostu mestskej časti Vajnory Jána Mrvu sa objavilo na homofóbnych transparentoch, ktoré v piatok niekto vyvesil na rôznych miestach v Bratislave.

Transparenty s nápisom „Homoši preč z Bratislavy – Ján Mrva, prvý katolícky primátor“ bude riešiť polícia. Mimovládna organizácia Inštitút ľudských práv sa rozhodla v tejto veci podať trestné oznámenie. Informuje o tom na sociálnej sieti.

Ján Mrva uviedol, že za danou aktivitou nestojí a požiadal mestské časti o ich odstránenie. „Od obsahu sloganov sa dištancujem, rešpektujem každého človeka aký je, chcem byť primátorom všetkých Bratislavčanov. Podnikol som kroky na odstránenie nelegálnej reklamy z nadchodom v meste,“ vyjadril sa na sociálnej sieti. Podľa neho ide o antikampaň.

Trestné oznámenie

„Pán Mrva síce povedal, že to nevyvesil, no nijako neodsúdil tento nenávistný obsah. Hovoril pritom o vizuálnom smogu. Máme to chápať tak, že vizuálny smog mu vadí viac ako výzvy na násilie voči LGBT ľuďom? Ak je to skutočne antikampaň, ako tvrdí, prečo má problém to povedať? Nakoľko v minulosti verejne podporoval referendum zamerané proti ľudským právam LGBT menšiny a netajil sa homofóbnymi výrokmi, rozhodli sme sa podať trestné oznámenie, aby orgány činné v trestnom konaní objasnili, ako to skutočne bolo,“ uviedol riaditeľ Inštitútu ľudských práv Peter Weisenbacher.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk