V Bratislave sa opäť uskutoční Francúzsky deň, tešiť sa môžete na trh aj program pre deti

Francuzsky den oslavy bastila stare mesto.jpg
Foto: archívne, www.facebook.com

Súčasťou programu bude francúzsky trh, hudobné vystúpenia či príhovor francúzskeho veľvyslanca.

Podujatie Francúzsky deň sa opäť vracia do Bratislavy. Ako informuje Silvia Litva Polák z Francúzskeho inštitútu na Slovensku, s obyvateľmi a návštevníkmi hlavného mesta oslávia 14. júla francúzsky štátny sviatok už po 11. raz.

Na Hlavnom námestí sa návštevníci budú môcť poprechádzať po francúzskom trhu, dvadsiatka stánkov ponúkne od 14.00 hod. občerstvenie vo forme lahodných dezertov, syrov či nápojov,“ uviedla. Súčasťou programu budú aj hudobné vystúpenia a koncerty.

Animácie pre deti

Na svoje si prídu aj milovníci francúzskeho jazyka, športu či kozmetiky. Vo Francúzskom inštitúte pripravujú kreatívne animácie pre deti a mládež aj burzu francúzskych kníh či ateliér virtuálnej reality. „Pre návštevníkov sú pripravené ukážkové hodiny francúzštiny s našimi lektormi,“ poznamenala Polák.

O 17.00 hod. bude slávnostný príhovor francúzskeho veľvyslanca na Slovensku Pascala Le Deunff. Nasledovať bude príhovor viceprimátorky Bratislavy Tatiany Kratochvílovej a starostu Starého Mesta Mateja Vagača.

Dobytie Bastily

Francúzsky deň organizujú pri príležitosti výročia dobytia Bastily. „Bastilu ako symbol „starého režimu“ napadli a dobyli Parížania 14. júla 1789. Táto udalosť zaznamenala začiatok Veľkej francúzskej revolúcie (1789 – 1799), počas ktorej boli po prvý raz položené základy ľudských práv,“ pripomenula Polák.

Od roku 2011 Francúzske veľvyslanectvo, Francúzsky inštitút na Slovensku a Francúzsko-slovenská obchodná komora oslavujú francúzsky štátny sviatok s obyvateľmi a návštevníkmi Bratislavy s podporou magistrátu, mestskej časti, BKIS a partnerov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk