V Bratislave sa opäť uskutoční podujatie Kde bolo, tam bolo

rozprávka, deti
SITA

V centre hlavného mesta sa v dňoch 13. a 14. júna uskutoční rozprávkový festival Kde bolo, tam bolo. Témou štvrtého ročníka podujatia je stieranie hraníc a predsudkov voči hendikepom. Celý festival preto bude tlmočený do posunkového jazyka.

Organizátori sa tento rok inšpirovali knihou Mimi a Líza (2013) z dielne Kataríny Kerekesovej, Kataríny Molákovej a Alexandry Salmely.

„Kde bolo, tam bolo je rozprávková krajina, v ktorej sa fantázii medze nekladú, preto tu neexistujú žiadne bariéry ani predsudky. Sny všetkých detí, či už zdravých, chorých, hendikepovaných (a nielen detí) sa tu stávajú aspoň na chvíľu skutočnosťou,“ uviedla organizátorka festivalu Broňa Tarnócy.

Návštevníci sa môžu tešiť na množstvo workshopov, ktoré budú viesť známe osobnosti. Na svoje si podľa usporiadateľov prídu milovníci výtvarného umenia, hudby, tanca, fotografií, módy i dobrého jedla.

„Toto úžasné podujatie vo mne prebúdza detskú tvorivú dušičku. Pre nás dospelákov sú to nezabudnuteľné chvíle plné inšpirácie. Teším sa, že mám opäť možnosť aktívne prispieť k zážitkovej všehochuti tohto festivalu,“ prezradil šéfkuchár Jaroslav Žídek, ktorý zúčastneným priblíži prípravu zdravých jedál.

Módne workshopy budú mať na starosti návrhárky Zlatica Hujbertová, Dana Kleinert, Monika Vontszemuová a Petra Kubíková. Modely, ktoré deti navrhnú a ušijú, budú môcť aj predviesť v záverečnom defilé. Na akcii sa zúčastnia napríklad aj Lucia Lužinská, Boris Čellár a Ramim Shaafim.

Súčasťou podujatia bude aj výstava diel detí z Kliniky detskej psychiatrie na Kramároch či trh chránených dielní, ktorý pripravuje Lucia Hablovičová v spolupráci s občianskymi združeniami Svetluška, Pluto a TopART.

„Výrobky, ktoré na našom trhu nájdete, vám porozprávajú vlastný príbeh. Vznikli totiž s rovnakou láskou a fantáziou ako rozprávky, ktoré sú dušou tohto fantastického festivalu,“ povedala Hablovičová.

Bližšie informácie o festivale Kde bolo, tam bolo sú dostupné na webstránke www.kdebolotambolo.com, kde si zároveň môžu záujemcovia zarezervovať miesta na workshopoch. V prípade nepriaznivého počasia sa akcia uskutoční v Starej tržnici.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk