V Bratislave sa uskutoční Italia Soccer Camp, predstavil ho Paolo Rossi

Paolo Rossi, futbal
SITA

Na prelome júna a júla (29. júna – 3. júla) sa na Interi uskutoční v poradí 4. ročník mládežníckeho futbalového kempu, na ktorom bude 120 slovenských chlapcov a dievčat vo veku od 7 do 14 rokov trénovať pod taktovkou šestice talianskych profesionálnych trénerov na čele s najlepším strelcom majstrovstiev sveta v roku 1990 Salvatorem Schillacim.

Projekt Italia Soccer Camp Bratislava 2015 však prišla do hlavného mesta SR predstaviť iná bývalá talianska hviezda futbalových trávnikov – svetový šampión z roku 1982 Paolo Rossi. Mládežnícky futbalový kemp v Bratislave zorganizovala VÚB banka v spolupráci s poisťovňou Generali a Talianskou futbalovou asociáciou Azzurrissimi.

„Som veľmi rád, že môžem na Slovensku podporiť akciu takéhoto rangu. Tieto kempy sú veľmi dôležité a potrebné. Mladí slovenskí futbalisti budú trénovať pod vedením skúsených talianskych odborníkov, čo im môže dať veľa pozitívneho do budúcich rokov. Uvidíme, či sa tu vyskytnú nejaké veľké talenty. Možno u vás objavíme novú futbalovú hviezdu, akou je teraz v Taliansku trebárs Marek Hamšík,“ uviedol legendárny útočník, ktorý šiestimi gólmi vystrieľal pre azúrovú „squadru“ prvenstvo na MS 1982 a na tomto šampionáte v Španielsku ho vyhlásili aj za najlepšieho hráča.

„Deti je potrebné podporiť, aby športovali. Investícia do nich sa určite oplatí. My, bývalí hráči i tréneri, vieme preniesť naše skúsenosti na mládež. Interakcia medzi kormidelníkom a mladým futbalistom je prioritná a mimoriadne dôležitá,“ skonštatoval 58-ročný rodák z Prata Paolo Rossi.

„V súčasnosti možno trochu závidíme Slovensku, máte výbornú generáciu hráčov a prezentujete sa skvelými výsledkami v kvalifikácii ME 2016. V Taliansku teraz nemáme toľko talentovaných mladých futbalistov, ešte stále patria k oporám najmä starší hráči ako Buffon či Pirlo. U vás vidieť, že odvádzate dobrú prácu s mládežou. Naše skúsenosti v rámci tohto projektu môžu ešte pomôcť zlepšiť situáciu,“ doplnil.

Generálny manažér Italia Soccer Campu Bratislava 2015 Marco Schembri uviedol: „Dvaja najlepší a najšikovnejší hráči či hráčky z blížiaceho sa bratislavského kempu navštívia aj s rodinami Taliansko a futbalovú akadémiu Coverciano. Spolu s ďalšími talentmi z iných krajín sa zúčastnia na sústredení Italia Soccer Camp Day.“

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk