Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Budova PEVŠ, Paneurópska vysoká škola
Foto: archívne, SITA
6. februára 2020 Podujatia a akcie Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

V Bratislave sa uskutoční štvrtý ročník mediačnej konferencie

Podujatie sa uskutoční 7. a 8. februára na pôde Paneurópskej vysokej školy v Bratislave v Petržalke.

Potreba urýchlenia súdnych procesov či zhodnotenie dvoch rokov interdisciplinárnej spolupráce pri riešení sporov v rodinnom práve budú témami štvrtého ročníka mediačnej konferencie.

Tá sa uskutoční v hlavnom meste 7. a 8. februára na pôde Paneurópskej vysokej školy v Bratislave v Petržalke. Agentúru SITA o tom informovala Bronislava Švehláková, predsedníčka Asociácie rodinných mediátorov Slovenska (ARMS).

Dlhoročné spory rodičov pri rozpade manželstva najviac ohrozujú psychický vývoj maloletých detí. Požiadavka na urýchlenie súdnych procesov, zrýchlenie súdnych konaní, vytvorenie dostatočného priestoru pre rodičov, aby čo najlepšie a rovnoprávne, otec aj matka, prevzali svoju rodičovskú zodpovednosť. To sú niektoré z tém, ktorými sa bude zaoberať konferencie o rodinnej mediácii,” píše sa v tlačovej správe ARMS.

Bude sa hodnotiť aj diskutovať

Konferencia zhodnotí aj dva roky interdisciplinárnej spolupráce (tzv. Cochemský model) pri riešení sporov vo veciach rodinného práva.

Hlavným zámerom spolupráce odborníkov s vybranými súdmi je pomoc pri problémoch súvisiacich s rozpadom rodiny. Diskutovať budú sudcovia rodinných sporov, psychológovia, mediátori, sociálni kurátori a advokáti z Česka a Slovenska.

Hlavným organizátorom podujatia je Asociácia rodinných mediátorov Slovenska v spolupráci s Vysokou školou zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety.

Bližšie informácie môžu záujemcovia nájsť na webovej stránke tu. 

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X