V Bratislave sa začína už 12. Bratislavský majáles: Návštevníkov čakajú koncerty, diskusie a rôzne workshopy

Majales ohnostroj 2018.jpg

Na petržalskom nábreží v Bratislave medzi divadlom Aréna a mestskou plážou sa v piatok začína tradičný Bratislavský majáles.

Od piatka 3. mája do nedele 5. mája môžu návštevníci festivalu zažiť viacero koncertov, diskusií alebo športových súťaží. Vstup na všetky podujatia je zadarmo. Informoval o tom bratislavský magistrát. Na tohtoročnom festivale vystúpi niekoľko desiatok účinkujúcich. Na hlavnom hudobnom pódiu diváci uvidia okrem iných slovenskú punkovú kapelu Slobodná Európa, latinskoamerickú formácia Los Orangutanes, ako aj tri populárne slovenské kapely Billy Barman, Hex a Para. Českú hudobnú scénu zastúpi pop punková formácia Vypsaná FiXa z Pardubíc.

Organizátori v spolupráci so Zastúpením Európskej komisie na Slovensku pripravili diskusie v open air stane Café Európa, interaktívne súťaže a kvízy s tematikou členstva Slovenska v Európskej únií. Medzi témy diskusií patria napríklad dvojaká kvalita potravín, kompetencie europoslancov, ale takisto diskusia o budúcnosti Bratislavy, kde chcú prezentujúci diskutovať o dopravnej situácií v Bratislave, Metropolitnom inštitúte, parkovaní alebo mestských lesoch.

Koncerty a diskusie doplní program pre deti, pre ktoré je pripravené niekoľkohodinové pásmo divadelných, žonglérskych a tanečných vystúpení. Cyklistickí nadšenci môžu vyskúšať sprievodnú akciu Župná dvadsiatka. Súčasťou areálu ja taktiež street food zóna s bohatou ponukou občerstvenia zo všetkých kútov sveta.

Festival svojou dramaturgiou nadväzuje na podobné mestské open air podujatia v iných veľkých európskych mestách, ako je napríklad Donauinselfest vo Viedni alebo The Thames Festival v Londýne. Vo svojom programe zdôrazňuje prevažne občiansky aktivizmus a významné historické udalosti, ktorých výročia pripadajú na dni začiatkom mája, predovšetkým koniec druhej svetovej vojny v Európe a vstup Slovenska do Európskej únie. Organizátorom festivalu Bratislavský majáles je rovnomenné občianske združenie v spolupráci s bratislavským magistrátom, Bratislavským samosprávnym krajom a Zastúpením Európskej komisie v Slovenskej republike.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk