V Bratislave spustili prípravu chráneného karanténneho priestoru pre ľudí bez domova

Kontajnerové mestečko na izolovanie chorých ľudí bez domova v prípade karantény na Zlatých pieskoch počas mimoriadnej situácie proti šíreniu COVID-19 spôsobeného koronavírusom. Bratislava, 19. marec 2020.
Foto: SITA/Jana Birošová

Chránený karanténny priestor je umiestnený v lokalite na Zlatých pieskoch na pozemku v správe organizácie mesta Správa telovýchovných a rekreačných zariadení.

Hlavné mesto SR spustilo na Zlatých pieskoch prípravu chráneného karanténneho priestoru pre ľudí bez domova. Predbežne ide o 30 kontajnerov, ktoré sú už zložené.

V tomto priestore dostanú Bratislavčania bez domova potrebnú starostlivosť a budú im poskytnuté služby, ak existuje podozrenie, že boli v kontakte s infikovaným človekom, alebo majú príznaky ochorenia.

Takéto dočasné zariadenie považujeme za dôležité, aby mohlo byť naďalej zabezpečené fungovanie ostatných už fungujúcich služieb a zariadení pre ľudí bez domova v meste,“ informoval agentúru SITA Peter Bubla, hovorca hlavného mesta.

Chránený karanténny priestor je umiestnený v lokalite na Zlatých pieskoch na pozemku v správe organizácie mesta Správa telovýchovných a rekreačných zariadení. Vedenie mesta rieši zabezpečenie personálu a vybavenie, ako aj prefinancovanie, teda refundáciu nákladov ako súčasť záchranných prác v rámci mimoriadnej situácie.

Pri financovaní ako aj zariadení potrebným vybavením ponúkli súčinnosť aj niektoré súkromné spoločnosti. Bubla na záver dodal, že na území Bratislavy žije asi 4-tisíc ľudí bez domova.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk