Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Landererova europsky organ prace.jpg
Zdroj: maps.google.com
28. júna 2019 Zaujímavosti od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

V Bratislave umiestnili najväčšiu LED obrazovku v strednej Európe, nachádza sa na na Landererovej ulici

Obrazovka kopíruje tvar budovy a má plochu 558 štvorcových metrov.

V Bratislave na Landererovej ulici umiestnili na administratívnu budovu najväčšiu LED obrazovku s umeleckou animáciou v strednej Európe. Budovu, ktorá je budúcim sídlom Európskej agentúry práce, postavila developerská spoločnosť J&T Real Estate (JTRE). Obrazovka kopíruje tvar budovy, má plochu 558 štvorcových metrov, výšku 9 metrov, dĺžku 62 metrov a viac ako 8,5 tony. Informovala o tom hovorkyňa JTRE Katarína Krajňáková.

Obrazovka je orientovaná na jednu z najrušnejších križovatiek v Bratislave, čo prirodzene prináša aj rôzne obmedzenia. Spusteniu LED fasády preto predchádzalo niekoľko testov a príprava. „Kritériá prevádzky obrazovky sme prerokovali s Krajským dopravným inšpektorátom a bolo vykonané aj meranie jasu LED panelu skúšobňou Fakulty elektrotechniky a informatiky Slovenskej technickej univerzity,“ uviedol Ján Ťupek z architektonickej kancelárie GFI, ktorá projektovala budovu Landererova 12.

LED obrazovka zobrazuje umelecké motívy

LED fasáda v súčasnosti zobrazuje vizualizáciu umeleckých motívov, ktoré je možné prispôsobovať okolitému prostrediu. „Pri navrhovaní motívu sme museli experimentovať. Nakoniec sme sa inšpirovali prírodou. Niektoré animácie sa napríklad podobajú na morskú trávu, iné pripomínajú vrstevnice kopcov,“ povedal dizajnér z Akasha Visualisation Matej Černušák.

Rovnakú technológiu použili okrem vonkajšej fasády aj vo vstupnej lobby budovy ako LED podhľad a tematicky prepája exteriér s vnútornými priestormi. „Na strope vo vstupnej lobby budovy ide o navodenie atmosféry a dotvorenie celkového pocitu z priestoru,“ dodáva Matej Černušák.

Kancelárska budova Landererova 12 bola dokončená koncom minulého roka. Sídli v nej viacero firiem a nedávno ju ministri práce a sociálnych vecí členských štátov Európskej únie vybrali za centrálu Európskej agentúry práce.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X