Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Šiesty most v Bratislave
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Facebook/ Andrej Doležal - minister dopravy a výstavby SR, Prešpurčina ešče nezgegla

V Bratislave vyrastie šiesty most, hľadá sa najlepší názov: Pomôžete s jeho pomenovaním?

V hlavnom meste by mal už budúci rok fungovať nový most. Obyvatelia sa môžu zapojiť do 2 ankiet o vymyslenie názvu.

K mostom Starý most, Most SNP, Apollo, Prístavnému mostu a Lafranconi by mal pribudnúť šiesty most, ktorý zatiaľ nemá názov. Bude časťou nultého obchvatu D4 a prepojí 2 veľké časti Dunajského súmostia – hlavný most a východné predmostie na rozostavanom úseku diaľnice Bratislava, Jarovce – Ivanka, sever.

Prvá anketa o názve mosta

Ako prvý sa začal zaoberať úvahami o názve nového mosta Bratislavčan Ivor Švihran. Na konci mája vytvoril na Facebookovej skupine Prešpurčina ešče nezgegla anketu, v ktorej figurovalo viacero možností názvu. Do TOP 3 názvu pre nový most sa dostali pomenovania „Lužný most“, „Gabčíkov most“ a „Most Danubius.“

Šiesty most v Bratislave
Aké meno dostane nový most?Foto: Facebook/ Prešpurčina ešče nezgegla

„O možných názvoch mosta sme sa najprv rozprávali s priateľmi a následne som dal príspevok do skupiny, kde sa rozprúdila veľká diskusia. Všetky nápady z tejto diskusie som potom dal do ankety,“ priblížil vznik ankety pán Ivor. Do jeho ankety sa k dnešnému dňu zapojilo takmer 600 ľudí. Zahlasovať môžete hocikedy, anketa nemá presné časové ohraničie. Pán Ivor plánuje anketu zdieľať aj s kompetentnými osobami, pod ktoré spadá schvaľovanie názvu mosta. Nájdete ju tu.

Minister chce pomoc od verejnosti

Minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal vyzval ľudí prostredníctvom svojho Facebooku, aby mu pomohli s vymyslením názvu pre šiesty most. „Desať návrhov s najväčším počtom lajkov sa dostane do užšieho výberu, z ktorého bude opäť verejnosť vyberať ten víťazný. Svoje návrhy môžete písať do 15.júla,“ upresnil minister.

Novy most 2.jpg
Po novom moste sa bude dať jazdiť podľa odhadov v roku 2021.Foto: Facebook/ Andrej Doležal - minister dopravy a výstavby SR

Návrhy ľudí sú rôzne. Pani Alexandra navrhla pomenovanie „Most Gábora Baroša“, pretože Gábor Baroš bol podľa nej najvýznamnejšou osobnosťou dopravy so slovenskými koreňmi a Dunaj mu bol osudným. Pán Imre je za pomenovanie „Most Majstra K. Gotta“, pretože spevák svojimi piesňami spájal národy ako most. Podľa pána Milana by sa hodil názov „Most Jána Kuciaka“. Pán Lukáš by zase ocenil názov „Most M. R. Štefánika“, podľa neho by bolo pomenovanie mosta spomienkou na tragické úmrtie v Ivanke pri Dunaji a zároveň symbolickou spomienkou. Niektorí navrhli pomenovanie „Most Chucka Norrisa.“

Anketu nájdete tu. Zapojíte sa do niektorej z dvoch ankiet aj vy?

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X