V Bratislave vystavia predmety od úspešných športovcov

RALLY: Veľkonoèná revúcka minirally
Víazné trofeje poèas VII. roèníka Veľkonoènej minirally v rámci seriálu Mini Rally Cup-u (MRC). Na štart sa postavilo 52 posádok z celého Slovenska. Podujatie organizoval revúcky autocrosový klub. Revúca, 30. marec 2013. Foto: SITA/Peter Viest

Vo štvrtok 12. októbra otvoria v Bratislave výstavu „Víťazstvá a prehry. Slovenský šport 1993-2012“

BRATISLAVA 5. septembra – Výstava „Víťazstvá a prehry. Slovenský šport 1993-2012“ je ďalší z výstavných projektov realizovaných SZTK – Múzeom telesnej kultúry v SR v spolupráci s Múzeom mesta Bratislava. Výstavu v priestoroch Múzea mesta Bratislava v Starej radnici slávnostne otvoria vo štvrtok 12. septembra 2013 o 16.00 h. Účasť na slávnostnom otvorení prisľúbil aj prezident Slovenskej republiky Ivan Gašparovič, ktorý nad výstavou prevzal patronát. Pre verejnosť bude výstava prístupná od 13. septembra do 27. októbra 2013.

Výstavu finančne podporili Ministerstvo kultúry SR, Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, mesto Bratislava (grant Ars Bratislavensis), Slovenský olympijský výbor a Slovenský paralympijský výbor.

Výstava „Víťazstvá a prehry. Slovenský šport 1993-2012“ poskytuje prehľad o slovenskom športe v ére samostatnosti. Okrem bohatej fotografickej dokumentácie je obohatená o predmety, ktoré múzeu darovali alebo zapožičali mnohí poprední slovenskí športovci – olympijskí medailisti – vodní slalomári Peter a Pavol Hochschornerovi, biatlonistka Anastasia Kuzminová, strelkyne Zuzana Štefečeková, Danka Barteková, rýchlostný kanoista Slavomír Kňazovický, džudista Jozef Krnáč, snoubordista Radoslav Židek, ďalej cyklisti Peter Sagan, Peter Velits, tenista Dominik Hrbatý, bežec na lyžiach Ivan Bátory, zjazdárka Veronika Velez-Zuzulová a mnohí ďalší.

Medzi vystavovanými trofejami nájdu návštevníci napríklad pohár majstrov sveta v ľadovom hokeji, trofej pre Slovenského športovca 20. storočia či ocenenie pre najlepšieho futbalistu roka 1993 Petra Dubovského.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk